Recenzija

Atvirame kosmose

The Spacewalker

Atvirame kosmose
N-13Drama, Nuotykių

Metai:
2017 m.

Trukmė:
141 min.

Šalis:
Rusija

Režisierius:

Dmitriy Kiselev

Vaidina:

Aleksandr IlinVladimir IlinYuriy ItskovKonstantin KhabenskiyVitaliya Kornienko

Platintojas:
Acme Film

6.3

Recenzijos autorius:
5.5
Redakcijos vertinimas:
5.5
Lankytojų vertinimas:
8

Recenzijos autorius:

Justas Mockus

Paskelbta:

2017 04 24

Daugiau apie filmą: iMDBKinopoisk

„Atvirame kosmose“ – tai jaudinantis filmas apie pirmąjį atvirą žmogaus kontaktą su žemės užribiu. Tai tikra istorija apie rusų lakūną Aleksejų Leonovą, kuris dėl savo unikalių pilotavimo įgūdžių bei šaltų nervų buvo atrinktas dalyvauti Tarybų Rusijos kosminiame projekte. Istorinės aplinkybės lėmė, jog Šaltojo karo metu dvi super valstybės – JAV ir Sovietų Sąjunga – nepaliaujamai varžėsi ne tik ginklavimo varžybose, tačiau ir kitose dominantinėse srityse – ypatingai kosmoso tyrimuose. Kadangi po 1961-ųjų balandžio 12, kuomet į kosmosą pakilo pirmasis žmogus – Jurijus Gagarinas, rusai net neketino nustoti minti amerikiečiams ant kulnų,tad jie nusprendžia su naujausia kosmine misija išleisti žmogų į atvirą kosmosą. Tad šis filmas atvaizduoja, kaip ši idėja brendo ir formavosi, ir galiausiai – ekstremaliausiomis aplinkybėmis – tapo realybe.

Atsižvelgiant į filmo siužetą, esmingiausias dalykas, kurį čia reikia padaryti, tai stengtis atsiriboti nuo politinių šališkumų ir šį filmą grynai traktuoti kaip istorinį-biografinį projektą. Nes istorinis laikotarpis čia atvaizduotas tikrai įtaigiai ir ryškiai, ir visi esminiai sovietizmo aspektai čia tiesiog paprasčiausiai neišvengiami, kadangi tai yra istorijos konteksto dalis. Tad atsijavus pelus nuo grūdų – politiką nuo pačios istorijos – šis filmas man pasirodė tikrai įdomus. Visa ta Šaltojo Karo atmosfera, įtampa ir tas rungtynių azartas čia pateiktas labai gyvai.

Filme atvaizduojama ne tik pati kosminės misijos bręndimo stadija, bet šalia įkorporuojama ir tikros draugystės istorija, dėl kurios tvirtumo ir įvyko ši misija. Čia minėtasis Aleksejus Leonovas visomis išgalėmis bando įtikinti savo draugą Pavelą Beliajevą, kad jis dar gali skristi kartu su juo ir patirti gyvenimo vertą nuotykį.

Siužetas santykinai perskilęs į dvi dalis: pirmoji vyksta žemėje, o antroji – kosmose. Čia detaliai atkuriamos aplinkybės, kuriomis buvo statomas lemtingasis kosminis laivas. Po to, epizodas kosmose, kuri atvaizdavo su kokiais nesklandumais susidūrė kosmonautai. Todėl filmas jaučiasi tikrai išsamus ir tinkamai realizuotas: skrupulingai sustyguotos visos emocijos, istorinės aplinkybės ir ta tikroji rusiškos nūdienos atmosfera, kas šiam filmui suteikė smarkaus autentiškumo.

Kalbant apie scenarijų, šis jautėsi esąs pakankamai skaidrus. Dialogai tarp veikėjų deramai sukalibruoti, jaučiama autentiškai sukurta tiek emocinė našta, tiek ir draugystės tvirtumas. Pokalbiai ne bergždi, atspindintys tuometinę dvasią ir užsispyrimą. Tad scenariniu atžvilgiu filmas tikrai pagaląstas.

Daugiausiai nuopelnų šiame filme, ko gero, galima skirti techninei komandai. Filme realizuoti tikrai kokybiški ir įtraukiantys specialieji efektai, efektyvus kameros darbas ir puikus montažas.

Taigi, reziumuodamas noriu pasikartoti, jog šis filmas dėl istorinių aplinkybių yra labai persmelktas sovietizmo idėjiškumo, todėl raginu jį traktuoti tik kaip istorinį monumetą apie vieną reikšmingiausių žmonijos įvykių. Tai istoriškai-biografinis filmas, todėl čia jokių didesnių nuotykių nevyks, tad jeigu esate linkę į adrenalino pulsavimą – šį filmą drąsiai galite apeiti. Siužetiniu ir filmo tempo atžvilgiu arčiausiai jį galima prilyginti amerikiečių filmui „Gravitacija“. Tai ilgas, lėtas žvilgsnis į tai, kaip žmogus pirmą kartą susipažino su kosmosu.

5.5Recenzijos autoriaus įvertinimas:

Scenarijus:
5
Režisūra:
6
Kinematografija:
6
Garso takelis:
5
Techninė pusė*:
6
Aktoriai:
5
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D

Komentarai (6)
 1. Buvau kine

  Kinofanas rašo:

  2017 04 25 - 11:13


  Sveiki.

  Nelabai supratau kodėl tik 5.5 balo? Pagal recenzijos tekstą turėtų būti vos ne kokie 8…

 2. Buvau kine

  aurimas rašo:

  2017 04 25 - 17:35


  nu jo.. recenzija sau – įvertinimas sau. gal dėl to, kad rusas puola..

 3. Buvau kine

  ooo rašo:

  2017 04 27 - 22:50


  aurimas rašo:
  2017 04 25 – 17:35

  nu jo.. recenzija sau – įvertinimas sau. gal dėl to, kad rusas puola..

  Tik dėl to, kad rusas puola 😀

 4. Buvau kine

  Talalas rašo:

  2017 05 03 - 15:37


  Labai geras filmas, neprailgo nei viena minutė. Nesuprantu, kodėl toks žemas įvertinimas. Turbūt dėl to, kad rusų pastatymas 😀

 5. Buvau kine

  Mangirdas rašo:

  2017 05 10 - 18:05


  Vertinimas tai kaip jankio, kurį rusas puola. Apgailėtinas žinovas.

 6. Buvau kine

  ew rašo:

  2018 04 09 - 16:27


  rusai nepultų kasdien, būtų didesnis įvertinimas. o filmas puikus, labai patiko, ne holivudinis