Režisierius  Denis Villeneuve, pristatęs jums įtampos ir šaltakraujiškumo kupinus projektus „Kaliniai“ bei „Sicario: narkotikų kelias“, atskleidžia naujausią savo kozerį – „Atvykimas“. Čia istorija sufokusuota į žemėn atvykusius ateivių laivus, kurie padrikai išsidėsto per visą pasaulį. Kad būtų išsiaiškinta, kokiu tikslu jie atvyko į žemę, specialiųjų tyrimų grupė pasitelkia aukščiausią pripažinimą pelniusią lingvistę, jog ši išstudijuotų jų bendravimo koncepciją bei išsiaiškintų, koks iš tiesų yra jų atvykimo tikslas. Filme jaučiama ypatingai inovatyvi ir išjausta ateivių invazijos idėja.

Pradėdamas norėčiau pabrėžti, jog žiūrovas turėtų nepasimauti ant jau klišinėmis tapusių brutalių ateivinių idėjų. Jeigu šiame filme tikitės išvysti kažką panašaus į „Pasaulių karą“ ar „Nepriklausomybės diena“ duologiją, jūs smarkiai apsirinkate. Šis projektas visiškai sufokusuotas į mąstymo pajungimą. Visas šis filmas, tai ilgas, procesiškas, analitinis mąstymo stimulas. Vienas esmingiausių filmo aspektų – tai dialogai. Juos reikia vienareikšmiškai šaltai ir dėmesingai stebėti. Jie, šiame kontekste, yra lygiateisiai partneriai su filmo siužetu – vienas besąlygiškai pildo kitą. Taigi, pasikartosiu, jeigu tikitės čia rasti ištuštintą Nacionalinės gvardijos arsenalą ir nežemiškų būtybių glitėsius, šis filmas nieko panašaus neturi.

Projektas pasirodė be galo įtaigus. Rodėsi, jog žiūri pirmąjį dokumentinį filmą apie žemėje nusileidusius ateivius ir kaip žmonija su tuo dorojasi. Siužetas tikrai dar niekur nematytas ir tiesiog vilioja kuo greičiau susipažinti su šia paslaptinga ateivių misijos prasme. Tačiau, kaip ir minėjau, filmas visiškai lėtas ir procesiškas, tačiau tikrai vertas laukiančio finišo. Čia visą siužetą palaipsniui ir be galo įdomiai tarp žmonių ir ateivių – žemės ir visatos – konstruojamas dialogas, kuris atspindi tą smarkų galaktinių kultūrų skirtumą.

Tikriausiai nereikia minėti, jog kitas žavintis siužeto aspektas yra tas, jog čia pagrindinės vyraujančios nuotaikos yra būtent kaip suprasti atveivius, o ne kaip juos sunaikinti.  O ir patys ateiviai vaizduojami kaip nusiteikę diplomatiniam kontaktui, kas filmuose figūruoja retai. Na ir, kas be ko, visas siužeto skiriamas dėmesys lingvistikos koncepcijai. Inovatyviausias ir šviežiausias mano matytas kinematografinis aspektas.  Visas filmas yra laužiamas per ateivių kalbos iššifravimo prizmę. Ir kadangi visa siužeto idėja būtent apie tai ir sukasi, šis aspektas buvo tikrai kruopščiai ir sudėtingai išdirbtas.

Techninė filmo pusė – negaliu pasakyti nė pusės blogo žodžio. Tiek specialieji efektai, tiek montažas aukščiausios klasės ir labai įtaigūs. Ateivių realistiškumas tiesiog prikaustė dėmesį ir neleido jais nesižavėti.

Aktorių tandemas taipogi tiesiog nuostabus. Personažai neabejotinai labai ryškūs ir įtaigūs, puikiai perduoda filme vyraujančias nuotaikas ir meistriškai įveda žiūrovą į keblų filmo siužetą.

 Tad reziumuodamas galiu pasakyti, jog šį filmą drąsiai gali įtraukti į savo must-see sąrašus visi tie, kurie nebijo sudėtingo siužeto plėtojimo daugiausia dialogų, o ne veiksmo pagalba. Filmas tikrai nepaprastai geras sci–fi užtaisas ir manęs asmeniškai visiškai nenuvylė, o atvirkščiai – paliko tiesiog peržavėtą. Taigi, jeigu patiko kosminio „Interstellar“ siužeto painumas ir Tarantino „The Hateful Eight“ trijų valandų dialogų pasiutpolkė, šis projektas yra būtent tai, ką Jūs norite pažiūrėti.

8.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
9.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
9.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Vytautas / 2016 lapkričio 13

    Tik nereikai lygint su Tarantino „The Hateful Eight“, čia visiškai kitokio (aukštesnio) pobūdžio ir nuotaikos bei gilumo filmas.
    Ateiviai – truputy neįtikinamas jų atvaizdavimas (įskaitant bendravimo stilių) ir sunkiai suderinama su jų technologijomis. Kiek nusivyliau.
    Dar yra vienas kitas sunkiai paaiškinamas istorijos aspektas, bet neaptarinėsiu, kad per daug neatskleist, kas dar ruošiasi žiūrėti.
    Iki Interstellar tikrai netraukia, tačiau verta nueiti ir pažiūrėti.
    Asmeniškai įvertinau 8/10.

  2. Klaidas / 2016 lapkričio 13

    Nepatarciau tikrai nieko mandro gumos tempimas iki s atsiprasant

  3. Tomas / 2016 lapkričio 15

    Man paliko labai stipru ispudi sis filmas. Garso efektai tiesiog visa kuna varo is proto 😀 O siuzetas vis labiau ir labiau itraukia. 10/10

  4. Arvydas / 2016 lapkričio 16

    Pritarčiau Vytautui, ateivių išvaizda nuvylė turint omenyje kokie jie technologiškai pažengę, tikrai ne tokius tikėjausi išvyst. Beje jų dydis sufleruoja, kad ateiviai yra iš labai mažos planetos, mažesnės negu Žemė.

  5. Andrius / 2016 lapkričio 25

    Off topic – Arvydai – nebūtinai. Jeigu ateivių planetos tankis toks pats kaip mūsų – tada taip, jie turėtų būti iš mažesnės planetos. Tačiau atsižvelgiant į jų hm „kūno sudėjimą“ (spoilindamas siužetą pasakyčiau aiškiau, bet nenoriu nieko prasitarti :]) – manau kad fiziškai įmanomas ir atvirkštinis variantas.
    On-topic. Filmas tikrai labai geras. Gražūs vaizdai, ramus, logiškas siužetas, labai geri garso efektai. Pasižiūrėjęs dar kitą dieną vis pagalvodavau apie filmą. 10/10, ypač lyginant su kokia nepriklausomybės diena 2

  6. Venon / 2017 vasario 7

    Taip.. kaip matau yra dvi kategorijos žmonių,vieni per kvaili šį filmą suprasti,kitiems priešingai,jis ypač vertas dėmesio. Vieni mieliau pažiūrės seną holivudo aukso amžiaus filmą ir sakys,kad čia nebuvo labai įdomu,net kankinančiai nuobodu,o kitiems tai geriausias 2016 sci-fi filmas,nes geresnio nebuvo.
    Nesakykit kad filmas nekoks jei nepatinka žanras ar siužetas.Tai subjektyvu

    O aš pats Dievinu intelektualų science fiction. Prilyginčiau Interstellar ir kažkodėl norisi paminėti exmashina. protinga mokslinė fantastika.šį žanrą tikrai mėgstu labiausiai. 🙂

  7. Deivis / 2017 kovo 8

    https://youtu.be/ulmlbx2rSiA Pažiūrėkit, jei kam nors kyla klausimų dėl filmo 🙂