Didysis šou meistras

The Greatest Showman

Michaelas Gracey’is – australų režisierius, kurį nuotraukose sunku rasti be žieminės kepurės. Ši persona tik pradeda savo režisūrinį kelią – filmas „Didysis šou meistras“ yra jo debiutas. M. Gracey‘is 20 metų dirbo animatoriu, buvo atsakingas už vizualinius efektus bei prisidėdavo prie garsinių kompozicijų kūrimo. Šiandien pakalbėsime apie pirmąjį jo blyną.

Siužetas

Biografinėje muzikinėje dramoje pasakojama Amerikos šou verslo pradininko P. T. Barnumo istorija. Atleistas iš darbo, be cento kišenėje ir jaukių namų, P. T. Barnumas nuleisti rankų neketino. Ilgai sukęs galvą, ko imtis, kad išmaitintų savo šeimą, vieną dieną jis suprato – Barnumo galvoje gimė vizionieriška mintis apie keliaujantį cirką, kuriame linksmybės ir pramogos patiktų visai šeimai.

Turinys

Filmas paremtas tikrais įvykiais. Kad galėčiau įvertinti neatitikimus, susipažinau su tikrąja pagrindinio herojaus istorija. Rezultatas, deja, nuvilia – filmas nekukliai prasilenkia su tikruoju P. T. Barnumo gyvenimu. Juostoje beveik visiškai užglaistoma blogoji cirko pradininko pusė. Scenarijus tam tikromis atkarpomis ganėtinai kvailas – paviršutiniškas ir šiek tiek persaldintas.

Visas blogybes atperka gražūs šokiai ir dainos. Čia padirbėta iš peties – įdomios dainos ir graži choreografija, pasižyminti tobulu sinchronu, šiek tiek hipnotizuoja. Nesu didelis miuziklų gerbėjas, tačiau šią juostą stebėti buvo įdomu. Paprastai staiga dainuoti pradėję aktoriai dažnai numuša nuo realybės jausmo ir primena, kad žiūriu filmą, tačiau šiame darbe to nesijautė – šį jausmą sušvelnino tai, kad filmo siužetas stipriai susijęs su tokiais pasirodymais. Filmas pateiktas labai meniškai – ryškios spalvos, kruopščiai apgalvotos mizanscenos. Žiūrint šią juostą norisi džiaugtis gyvenimu, filmo kūrėjai primena tai, kas gyvenime yra svarbiausia – bendruomeniškumas, šeima, meilė ir t.t.

Juosta pastatyta pagal klasikines Holivudo filmams būdingas taisykles. Nors minėjau, kad scenarijus tam tikrais momentais atstumiančiai saldokas ir paviršutiniškas, tačiau visgi juosta veikia ir pagrindines žinutes perduoda puikiai. Ne visi personažai atskleisti iki galo tinkamai, tačiau ribotas laikas ir koncentracija į kitus dalykus tai šiek tiek pateisina.

Aktorių darbas

Vertinant tikrojo P. T. Barnumo išvaizdą estetiškai, greičiausiai cirko pradininkas būtų apsidžiaugęs, kad jį įkūnijo būtent Hugh Jackmanas. Visgi tenka pripažinti, kad išvaizdos atžvilgiu jie nėra panašūs, tačiau tinkamumas vaidmeniui pasireiškia kitu atžvilgiu – Hugh Jackmanas dar vesdamas „Oskarų“ ceremoniją įrodė, kad gali būti puikus pramoginių renginių organizatorius. Aktorius apie P. T. Barnumo biografinį filmą svajojo dar nuo 2009 m. Nors teigė, kad pasiruošti nebuvo lengva, tačiau, panašu, kad viskas ganėtinai neblogai pavyko. H. Jackmanas ne kartą įrodė, kad yra puikus draminis aktorius, sugeba judėti bei kurti pramogą. Visus šiuos gebėjimus jis puikiai atskleidė įkūnydamas vaidmenį. Dar neaišku ar laimėjo, tačiau „Auksinio gaublio“ nominacija už šį vaidmenį aktorius pasigirti jau gali.

P. T. Barnumo žmoną suvaidinusi 4 „Oskarų“ nominacijas savo sąskaitoje turinti Michelle Williams turbūt 5-osios nominacijos negaus, tačiau visgi paliko neblogą įspūdį. Beje, įdomu tai, kad pagrindiniai aktoriai jau buvo susitikę ir anksčiau – filme „Gundanti klasta“ (angl. „Deception“).

Antraplaniai aktoriai paliko neblogą įspūdį. Zacui Efronui tai jau penktasis miuziklas – patirties yra, darbas atliktas neblogai. Įdomu tai, kad aktorė Zendaya visus savo personažo triukus atliko pati. Taip pat į atmintį ilgam įsirėžti turėtų moteris su barzda, kuri vis primindavo, kas ne per seniausiai laimėjo Euroviziją.

Techninė pusė

Kinematografiškai filmas puikus – gražūs rakursai bei puikiai judanti kamera leido grožėtis šokiais bei cirko numeriais. Taip pat įstrigo gražiai pateikti kadrų perėjimai. Šiek tiek kliuvo kompiuterinės grafikos pagalba sugeneruoti gyvūnai – liūtai filmo pabaigoje atrodė kaip iš kompiuterinio žaidimo. Reiktų pagirti dizainerę Ellen Mirojnick už kostiumus – viskas atrodė autentiškai ir tikroviškai (veiksmas juostoje vyksta XIX a.). Ypač gražūs cirko artistų kostiumai.

Garso takelis puikus – filmui parašyta net 11 dainų. Tekstų autoriai tie patys, kurie pelnė „Oskarą“ už filmą „Kalifornijos svajos“ (angl. „La La Land“). Daina „This is Me“ jau nominuota „Auksiniui gaubliui“.

Santrauka

„Didysis šou meistras“ – tai graži ir šilta, tačiau šiek tiek paviršutiniška ir persaldinta muzikinė drama, kurioje puikiai pagrindinį vaidmenį atlieka Hugh Jackmanas. Juostos privalumai – graži choreografija, puikiai integruotos dainos bei vizualiai gražūs pasirodymai. Visa tai leis mėgautis kinu ir puikiai praleisti laiką.

 

8.2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.5
Režisūra
8.0
Kinematografija
9.0
Garso takelis
10
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
8.5
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles