43-iajame Ansi animacinių filmų festivalyje – ryškiai matoma Lietuva

43-iajame Ansi animacinių filmų festivalyje – ryškiai matoma Lietuva

Kitą savaitę prasidėsiančiame 43-iajame tarptautiniame Ansi animacinių filmų festivalyje (birželio 10 – 15 d.) Lietuva bus atstovaujama itin gausiai – du trumpametražiai filmai dalyvaus konkursinėje programoje, o didžiausia per visą istoriją – penkiolikos žmonių – delegacija dalyvaus festivalio filmų mugėje Mifa. Toks pasisekimas neturėtų stebinti, kadangi paskutinius dvejus metus Lietuvos kino industrija nuosekliai augo, įskaitant animacijos ir virtualios realybės (VR) kategorijas – šie filmai buvo pastebėti ir įvertinti tarptautiniuose festivaliuose. Tad ateitis atrodo pakankamai šviesiai.

Į Ansi festivalio trumpametražių filmų konkursinę programą atrinktas Skirmantos Jakaitės „Žonglierius“. Naujausias režisierės kūrinys, kurio pasaulinė premjera įvyko pernai rudenį tarptautiniame Leipcigo festivalyje „DOK Leipzig“, yra alegorinis animacinis pasakojimas apie tai, kaip žmonės leidžia savo gyvenimus žongliruodami jiems tenkančiomis atsakomybėmis. Tai yra pirmasis lietuviškas animacinis filmas, kurio finansavimui taikyta mokesčių lengvatų sistema. 11 minučių trukmės „Žonglierių“ Lietuvos žiūrovai jau galėjo išvysti šiemet per „Kino pavasarį“. Tai yra antrasis S. Jakaitės kūrinys – pirmasis animacinis filmas „Neeuklidinė geometrija“, sukurtas 2013 m., taip pat apkeliavo bent keletą tarptautinių festivalių, o Lietuvoje 2014 m. buvo apdovanotas Sidabrine gerve.

Antrasis su Lietuva siejamas animacinis filmas, patekęs į šiemetinę Ansi trumpametražių filmų konkursinę programą, yra estų režisierės ir skulptorės Anu-Lauros Tuttelberg kūrinys „Žiema atogrąžų miške“ (est. „Talv vihmametsas“) – bendras Estijos, Lietuvos ir Meksikos darbo vaisius. Nufilmuotas Meksikos ir Peru atogrąžų miškuose filmas fiksuoja amžiną ir nesibaigiantį gyvenimo ir mirties šokį, kurį patiria magiškos porcelianinės būtybės – gyvūnai, paukščiai, vabzdžiai ir gėlės – trapūs ir gajūs tuo pat metu. Pasaulinė šio trumpametražio filmo premjera įvyko šiuo metu dar nepasibaigusiame Zagrebo animacinių filmų festivalyje „Animafest“ (birželio 3 – 8 d.).

Abu šie filmai sulaukė Lietuvos kino centro (LKC) paramos. Per dvejus metus LKC paskirstė beveik 800 000 eurų 6 animacinių filmų kūrimui – du iš jų yra tarptautiniai projektai, dar du – virtualios realybės kūriniai. Dar trys lietuviški animaciniai filmai jau yra pakeliui išvysti dienos šviesą – Igno Meiliūno „Matilda“, pasakojanti apie mergaitę, norinčią būti pačia protingiausia visame pasaulyje, Urtės Oettinger „Pieno kokteilis“, apie modernias šeimas ir jų patiriamas problemas, bei Roberto Neveckos „Sniego pastogė“, apie labai šaltą žiemą karo draskomame šiandieniame Vilniuje.

Galiausiai, filmų mugėje Mifa Lietuva bus ryškiai reprezentuojama Baltijos šalių stende Lietuvos kino centro, Vilniaus kino klasterio ir Lietuvos animacijos asociacijos. Lietuvai Ansi filmų mugėje atstovaus 15 Lietuvos animacijos ir virtualios realybės profesionalų, įskaitant partnerines asociacijas, prodiuserius, režisierius bei pardavimo agentus, kurie pristatys jau ruošiamus projektus bei tai, ko laukiama ateityje.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles