Kanų festivalis atsakė į Terry Gilliamo „Žmogaus, kuris nužudė Don Kichotą“ kontroversiją

Kanų festivalis atsakė į Terry Gilliamo „Žmogaus, kuris nužudė Don Kichotą“ kontroversiją

Terry Gilliamo, žinomo iš tokių filmų, kaip „Brazilija“ (1985 m.) bei „Baimė ir neapykanta Las Vegase“ (1998 m.), fanai paskutinius 20 metų deda visas viltis į filmą „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“. Tai visai nenuostabu, turint omenyje filmo kūrimo istoriją, kilusią ir kritusią kaip amerikietiškieji kalneliai.

Filmo pradžia siekia 1998-uosius, kai Terry Gilliamas, Britanijoje geriausiai žinomas kaip humoro trupės „Monty Python“ dalis, sumanė ekranizuoti klasikinį Migelio de Servanteso romaną „Don Kichotas“. Viskas atrodė paprastai – turime laiko patikrintą kūrinį, garsų ir sėkmingą režisierių bei populiarių aktorių komandą su J. Deppu priešakyje. Deja, bet Terry Gilliamui sėkmė nenusišypsojo ir filmas pateko į taip vadinamą „development hell“ aklavietę.

Metams bėgant filmą persekiojo nesėkmė po nesėkmės – studijos vis persigalvojo dėl filmo aktualumo ir biudžeto skyrimo, o 2000-aisiais, kai pagaliau prasidėjo filmavimo darbai, visa komandos technika buvo sugadinta po potvynio Ispanijoje. Vėliau sekė nemažas skaičius problemų, susijusių su filmo teisėmis, kol galiausiai atėjo 2016-ieji ir T. Gilliamas pagaliau paskelbė apie naujus filmavimo darbus su Jonathanu Pryce’u („Brazilija“, „Sostų karai“) bei Adamu Driveriu („Žvaigdžių karai“, „Patersonas“) , pasibaigusius pernai metų birželį.

Deja, bet tai nebuvo visų problemų pabaiga. Filmo prodiuseris Paulo Branco paskelbė, jog „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“ yra „nelegalus“, nes pažeidžia P. Branco teises į filmą. Prodiuseris nusprendė bet kokiu būdu siekti filmo uždraudimo ir praėjusį mėnesį pasirodė pranešimai, kad Kanų festivalyje „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“ nebus rodomas.

Vienas iš Kanų festivalio vadovų, Thierry Fremaux sako, jog gerbs teismo sprendimą, kuris bus paskelbtas gegužės 7-ąją. „Svarbiausia žinoti tai, jog kūrėjams reikia mūsų, kad jiems padėtume“ – sako jis. „Tai visada buvo Kanų festivalio tradicija“.

Kontroversija kilo po to, kai T. Gilliamas, nepaisant Paulo Branco grasinimų, atidavė filmą festivalio peržiūrai. Prodiuseris teigė, jog Kanai nėra virš įstatymo ribų ir jie neturi teisės rodyti filmo, pažeidžiančio jo teises.

Bet kokiu atveju tikėkimės, jog Terry Gilliamo filmas išvys dienos šviesą vienokiu ar kitokiu būdu – pats režisierius yra teigęs, jog bet kokiu būdu sieks per gyvenimą parodyti savo „Don Kichoto“ viziją žiūrovams, net jeigu tai ir reikštų, kad filmą teks rodyti dykai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles