Naujoje „Musių valdovo“ versijoje berniukus pakeis mergaitės

Naujoje „Musių valdovo“ versijoje berniukus pakeis mergaitės

Jau anksčiau buvo skelbiama, kad Nobelio literatūros premijos laureato britų rašytojo Williamo Goldingo klasikinio romano „Musių valdovas“ naujos ekranizacijos projektas pajudėjo iš vietos. Tačiau dabar panašu, kad naujasis filmas, priešingai, nei rašoma knygoje, pasakos apie negyvenamoje saloje įstrigusią grupę mergaičių, o ne berniukų.

Anot interneto portalo „Deadline“, režisuoti būsimąją ekranizaciją pasiūlyta amerikiečių duetui Scottui McGehee‘iui ir Davidui Siegeliui. Portalo duomenimis režisieriai šį pasiūlymą priėmė. Kalbėdamas apie filmą D. Siegelis pažymėjo: „Norime padaryti labai tikslią, bet sušiuolaikintą šios knygos ekranizaciją, tačiau mes galvojome tai verčiau berniukus pakeisti mergaitėmis“. S. McGehee‘is pridėjo, kad jie „imasi galimybės papasakoti [šią istoriją] taip, kaip niekas iki šiol jos nepasakojo, su mergaitėmis vietoj berniukų, kas viską pakeistų taip, kad galbūt padėtų žmonėms į šią istoriją pažvelgti naujai“.

Kol kas dar reikės palaukti, kol sužinosime, kas vaidins būsimajame filme, tačiau vien jau pati pirminė idėja sukėlė diskusijų bangą socialinėje medijoje. Kai kas gyrė šią idėją, tačiau kitiems, savo ruožtu, atrodo, kad berniukus pakeitus mergaitėmis bus prarasta knygos esmė, pabrėžianti laukinę prigimtį, kuri apskritai gali būti randama vyriškume ir valdžioje.

Kažkada pats W. Goldingas, paklaustas, kodėl pasirinko rašyti apie grupę negyvenamoje saloje atsidūrusių berniukų, o ne mergaičių, atsakė: „Tai neturi nieko bendro su lygiateisiškumu. Manau, kvaila, kad moterys pretenduoja būti lygios su vyrais – jos yra daug pranašesnės ir visada tokios buvo. Bet vieno dalyko su jomis negali padaryti – tai paimti kelias iš jų ir paversti jas mažomis mergaitėmis, kurios tokiu būdu atspindėtų civilizacijos ar visuomenės įvaizdį. Tai dar viena priežastis, dėl ko tai ne mergaitės“.

S. McGehee‘is prideda, kad mergaitiška versija „sulaužys kai kuriuos stereotipus, pavyzdžiui, tai, kaip mes mąstome apie berniukus ir agresiją… Tai puikus nuotykių pasakojimas, tikra pramoga, tačiau jame taip pat slypi daugybė prasmių. Mes daug apie tai mąstėme kurį laiką, kol buvo įsigytos ekranizacijos teisės, ir mes labai trokštame pagaliau imtis plunksnos“.

Anksčiau ši knyga (neskaitant televizijos filmų ir serialų) buvo ekranizuota du kartus – 1963 m. tai padarė britas Peteris Brookas, o 1990 m. – jo tėvynainis Harry’is Hookas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles