Keleto ne itin pasisekusių projektų autorius Adamas Robitelis pristato naujausią savo darbą, siaubo trilerį – „Pabėgimo kambarys“ (angl. „Escape Room“). Apibūdinti šį filmą užtektų vieno sakinio – siužetas šabloniškas ir matytas ne kartą, tad labiau nustebintų silkė pataluose ant kalėdinio stalo, nei ši logikos nepaliesta ir visiškai nebaisi siaubo juosta. Tačiau kažką parašyti vis tik reikia, juk čia recenzija.

Siužetas

Šeši, tarpusavyje nesusiję asmenys, gauna po galvosūkį – kubą, kurį išsprendę gali sudalyvauti pačiame realistiškiausiame pabėgimo kambaryje ir laimėti nemenką pinigų sumą. Tačiau vykdydami užduotis galiausiai supranta, kad tai visai ne žaidimas, o kova už savo gyvybę.

Filmo vidus

Kaip jau minėjau, ši juosta – klišių klišė, siužetas matytas filmuose: „Pjūklas“ (angl. „Saw“), „Kubas“ (angl. „Cube“), „Egzaminas“ (angl. „Exam“), „Fermato kambarys“ (orig. „La habitación de Fermat“) ir daugybėje kitų. Tad jei tikitės įtampos ir siaubo kokteilio, teks gerokai nusivilti. Juostos siužetas sukasi apie šešis asmenis, kurie susitinka uždaroje patalpoje ir pradeda žaisti išgyvenimo žaidimą. Kitaip tariant – let the play begin (liet. lai prasiseda žaidimas). O kadangi tai šabloninis filmas tokie yra ir veikėjai – gudriausioji Zoja, kietas bičas (šiuo atveju karo veteranė) Amanda, nevykėlis Benas, moksliukas Denis,  gerietis Maikas ir paslaptingasis Džeisonas. Kaip ir priklauso, visi jie turi paslapčių, kurios protarpiais įpinamos į siužetą ir parodomos trumpais flashbackais (liet. trumpos praeities istorijos). O tai šiek tiek pagerina filmo kokybę ir leidžia pajusti simpatijas kai kuriems filmo herojams. Pačio siaubo filme irgi nedaug – čia neteka kraujo upės, niekas niekam nepjauna kojų,o įtampa neverčia užmerkti akių. Be nelogiškų veikėjų veiksmų, isteriškų dialogų ir dirbtinės, neįtikinančios vaidybos – čia daugiau nieko ir nėra. Nieko.

Techninė filmo pusė

Na, čia gal dar ir galima kažką „išspausti“ – negalėčiau skirti jokių priekaištų operatoriaus darbui ir garso montažui. Garso takelis buvo malonus ausiai ir vietomis leido pajusti šiek tiek įtampos. Taip pat galima pagirti ir juostos vizualinę pusę – užduočių kambariai stilingi, kraupūs ir išradingi.

Aktorių pasirodymas

Juostoje vaidinusiems aktoriams visiškai nepavyko perteikti mirties spąstų sukeliamos baimės, tarpusavio dialogams kaip ir veikėjų veiksmams pritrūko logikos ir buvo labai nuobodu. Ryškiausia istorijos dalyvė jauna ir baikšti Zoja, kurią įkūnijo aktorė Taylor Russel. Šią aktorę buvo galima išvysti neseniai pasirodžiusiame siaubo trileryje „Vartai į anapus“ (angl. „Down a Dark Hall“). Aktorei talkino serialo „Drąsiaširdis“(angl. „Daredevil“) žvaigždė Deborah Ann Woll, Loganas Milleris, Tyleris Labine‘as, Nikas Dodanis ir Jay‘us Ellis. Nei vienas iš jų nesužibėjo pritrenkiančia vaidyba, bei neparodė nieko išskirtinio.

Pabaigai

Šiuo metu kino teatrų repertuarai tiesiog lūžta nuo dėmesio vertų filmų gausos, tad primygtinai rekomenduoju negaišti laiko su šiuo vaikiško cenzo siaubo fiasko. Geriau pasidžiaukite auksiniu gaubliu apdovanoto Rami Maleko vaidyba filme „Bohemijos rapsodija“ (angl. „Bohemian Rhapsody“), kino studijos DC perlu „Akvamenas“ (angl. „Aquamen“) ar fantastišku „Merės Popins“ (angl. „Mary Poppins Returns“) sugrįžimu.

4.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
4.5
Režisūra
4.0
Kinematografija
5.0
Garso takelis
5.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
4.5
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Vytautas / 2019 sausio 19

    O man patiko, gerai praleidau laiką ir buvo įdomu, kaip viskas baigsis. Tik galvoju nereikėjo pradžžioj parodyti dalies pabaigos. Sakyčiau filmas, nesitikint šedevro, ant 7 tikrai traukia.