„Papuolei!” – būtent tokiu lietuviškai verstu pavadinimu mus pasitinka filmas „Tag“. Pavadinimas tikrai nežavi (tad, jeigu skaitytojas nesupyks, aš šią juostą vadinsiu originaliu pavadinimu), ir tiesą sakant, aš į šį filmą ėjau tikrai skeptiškos nuotaikos ir nesitikėdamas nieko, kas galėtų būti pavadinta geru filmu. Ir, didelei mano nuostabai, aš klydau.

„Tag“ yra tikrai įdomios idėjos sukurta istorija – penki draugai jau trisdešimt metų vieną mėnesį per metus žaidžia gaudynes. Ir nesvarbu, ką jie tuo metu veikia, ar dirba, ar mokosi, ar leidžia laiką su šeima – jeigu juos paliečia „vada“, jie turi viską mesti ir keliauti gaudyti kitų žaidėjų. Kodėl sakau keliauti? Nes visi draugai yra išsibarstę po Jungtines Valstijas, tad gali tekti nukeliauti tūkstančius kilometrų, tam, kad paliestum kitą žaidėją ir jis taptų gaudytoju. Tad visą mėnesį tokios kelionės ir gaudymai suartina draugus, kad jie, nors ir išsiskirstę po skirtingas gyvenvietes, vienas kito nepamirštų ir bendrautų toliau. Beje, yra ir dar viena intriguojanti siužeto detalė – vienas iš žaidėjų per visą trisdešimtį žaidimo metų niekada nebuvo pagautas. Niekada nebuvo paliestas. Per trisdešimt metų. Nė karto. Natūralu, kad kai tiek laiko nepralaimėjai, nori nepralaimėti ir toliau, tad azartas kiekvienais metais tik didėja. Ir šiais metais, panašu, likę keturi draugai gali pagaliau pričiupti nepagaunamąjį – gaudynių mėnesį jis švenčia savo vestuves. Juk per savo vestuves tikrai nesugebėsi pabėgti?

Toks siužetas, pripažinkime, yra įdomus. Sakyčiau ir originalus, bet scenarijus paremtas tikra istorija – tokia grupelė draugų iš tikro egzistuoja. Istorija, be abejo, hiperbolizuota, tačiau pati idėja tikrai nereali ir keliu kepurę tiems šauniems vyrams, kurie sugalvojo taip išsaugoti savo draugystę.

O „Tag“ pagrindinė mintis ir yra būtent tokia – draugystė. Pripažinsiu, man tai turbūt svarbiausia vertybė gyvenime, tad šis filmas mane paveikė itin stipriai. Keliami tokie klausimai, kaip ką tu padarytum dėl savo draugų, ką jie tau reiškia, ar esi pasiryžęs tai išsaugoti, ir ar neleisi niekam stovėti tau skersai kelio. Na, pavyzdžiui, merginai, kurią esate įsimylėję ir jūs, ir jūsų draugas. Ir, žinoma, bus tokių momentų, kai bus sunku, kai norėsis į viską spjauti, visus pasiųsti ir važiuoti namo. Bet tada ateis tavo geriausias draugas, draugiškai trenks tau per veidą, atsikvošėsi, ir keliausi toliau gaudyti kitų bei ieškoti nuotykių.

Prieš pabaigdamas linksma nata noriu pakalbėti ir apie keletą dalykų, kurie nepatiko. Visų pirma, didžiausias man užkliuvęs nesusipratimas – ar atsimenate filmą „Šerlokas Holmsas“ su Robert Downey Jr.? Ir būtent tą sceną, kai Šerlokas, su kuo nors kovodamas, tai daro sulėtintai ir komentuodamas kiekvieną savo manevrą? Tai vyksta ir čia, ties kiekviena gaudynių scena, ir jeigu tai būtų padaryta vienąkart, tiesiog pagalvočiau, kad čia toks lengvas pasišaipymas iš Šerloko. Tačiau su kiekvienu kartu darėsi vis mažiau juokinga ir tiesiog keista, lyg iš parodijos tai tapo paprasčiausiu plagijatu.

Taip pat, tai turbūt skambės keistai, bet nežiūrėkite anonso. Praktiškai visos geriausios vietos yra parodytos būtent ten, ir, prieš filmą pažiūrėjęs anonsą, aš iškart supratau praktiškai visą siužetą. Na, bet grįžkime prie geresnių dalykų.

Noriu šiek pakalbėti apie pagrindinius aktorius, pasirinktus „Tag“. Tas, kas darė kastingą šiam filmui, turėtų gauti garbės medalį – absoliučiai kiekvienas pagrindinis aktorius parinktas tobulai savo veikėjui(veikėjai, beje, irgi kiekvienas savitai įdomus ir pilnavertiškas). Pasižiūrėkime, kas jie tokie:

– Jon Hamm: mums turbūt geriausiai žinomas iš „Reklamos vilkų“(angl. „Mad Men“). Vaidina rimtą kompanijos direktorių, kuris tik su savo draugais atranda savyje vidinį vaiką ir vėl tampa tuo pačiu aštuonmečiu, žaidžiančiu gaudynes. Puikiai suvaidinta vaidmuo ir vienas įdomiausių veikėjų.
– Jake Johnson: taipogi televizijos atstovas, atliekantis pagrindinį vaidmenį seriale „Naujokė“(angl. „New Girl“). Vaidina nuolatos žolės apsirūkiusį ir visada atsipūtusį bičą, kuriam turbūt nėra gyvenime nieko svarbaus, išskyrus šį žaidimą. Tiesa, labai įdomu, kad jis ir Jon Hamm veikėjas yra įsimylėję tą pačią merginą, kuri turi rinktis vieną iš jų labai kontrastingų asmenybių.
– Ed Helms: turbūt labiausiai žinomas aktorius iš visų čia esančių, ypač iš „Biuro“(angl. „The Office“) ir „Pagirių Las Vegase“(angl. „The Hangover“). Jo veikėjas yra tie klijai, suklijuojantys visą būrį draugų, mat jam iš visų šis žaidimas ir draugystės išlaikymas yra svarbiausia. Jis turi ir žmoną, kuri dėl gaudynių pamišusi dar labiau, tad iš jų gaunasi neblogas derinys.
– Jeremy Renner: jūs jį turbūt žinote kaip Sakalo Akį iš „Keršytojų“(angl. „The Avengers“). Šiame filme jo veikėjas panašus – būtent jo niekas nepagauna jau trisdešimt metų. Tradiciškai kietas bičas, su praktiškai veiksmo filmų žvaigždės manieromis visada išvegiantis gaudytojo palietimo. Pasikartosiu, puikiai atliktas vaidmuo.
– Hannibal Buress: be jokios abejonės, mano mėgstamiausią ir keisčiausią veikėją šiame filme suvaidinęs žmogus. Hannibal net nėra aktorius, jis yra stand up komikas – gal dėl to jo veikėjas yra juokingiausias. Tai, atrodo, nuolat nesijaučiantis savo vietoje, sakantis ne tuos dalykus, kuriuos reikia arba tinka sakyti, arba tiesiog lemiamais momentais skraidžiojantis savo mintyse žmogus. Visa salė labiausiai juokėsi su praktiškai kiekvienu jo pasakytu žodžiu, tad labai norėčiau, kad Hannibal ir ateityje vaidintų toliau, nes jam tai puikiai sekasi.

Toks puikių aktorių desantas susimaišo į charizmatišką ir nenuobodų kokteilį ir pusantros valandos džiugins jus ir privers juoktis, liūdėti, bei gaudyti kartu su jais. Žinoma, kaip turbūt ir patys suprantate, nieko gilaus čia nerasite, ir ieškoti nereikia – tiesiog pasiimkite draugų, popkornų, ir visi skaniai prisijuokite. O po filmo pradėkite vertinti savo draugus dar labiau, nes suprasite, kad jie, kaip ir viskas gyvenime, yra laikina.

Tad eikit ir žaiskit gaudynių.

8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
9.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
10
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Aou / 2018 rugpjūčio 20

    Komedija verta 5-uko, ne daugiau… Jau tokios nuobodžios komedijos neesu matęs.