Geriausių DVD/Blu-Ray kovo mėnesio sąrašas

Geriausių DVD/Blu-Ray kovo mėnesio sąrašas

 Prasidėjus kalendoriniam pavasariui kino platintojai pradėjo džiuginti savo pirkėjus ir tikrus kino mylėtojus, kolekcionuojančius filmus, geriausiais rudens projektais, kurie ne tik, kad sulaukė nemažos komercinės sėkmės, tačiau taip pat ir pelnė gausybę apdovanojimų, tarp kurių ir Oskaro statulėlės. Kalbama eina apie „Vaikystę“, „Atkirtį“ ir kitus nekomercinius darbus.

Tai pat prekyboje atsirado ir patys galingiausi praeitų metų lapkričio ir gruodžio mėnesių projektai. užsidirbę išties stulbinamas pinigų sumas. Vietos atsirado dar ir mažiems, bet ne ką prastesniems kino projektams, o ir meistrai taip pat turi ką pasiūlyti išrankiam žiūrovui.

Kovo mėnesio geriausių DVD ir Blu-Ray dešimtukas atrodo taip:

 
 

Filmo „Tarp žvaigždžių“ plakatas
Filmo „Tarp žvaigždžių“ plakatas

1. „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“)

Ar žmonijai lemta mirti Žemėje? Ar vis tik mes, kaip rasė, sugebėsime rasti būdų, kaip užkariauti beribę Visatą ir susikurti naujus namus kol kas dar neatrastose planetose? Grupė bebaimių astronautų, vadovaujamų profesionalaus lakūno ir inžinieriaus Kuperio (aktorius Matthew McConaughey’is), iškeliauja į kosmoso gelmes ieškoti atsakymų ir atrasti naujų pasaulių.

Filmas kelia klausimus ir apie gyvenimo prasmę. Kas svarbiau – žinojimo ribas praplėsianti kosminė misija, ar Žemėje vieni liekantys du misijos vado vaikai? Plyštančia širdimi Kuperis atsisveikina su mažąja dukrele, pažadėjęs jai būtinai sugrįžti, tačiau puikiai žino, kad jokie atradimai ir nauji pasauliai nepakeis to, ką jis palieka Žemėje.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Vaikystė“ plakatas
Filmo „Vaikystė“ plakatas

2. „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“)

 

Nebanalių romantinių pasakojimų mėgėjai neabejotinai žino unikalų du dešimtmečius besitęsiantį projektą, kuriame vaidina Julie Delpy ir Ethan‘as Hawke‘as: 1995 m. filmą „Prieš saulėtekį“, 2004-ųjų „Prieš saulėlydį“ ir 2013 m. „Prieš vidurnaktį“. Šiose trijose juostose pasakojama dviejų netikėtai susitikusių įsimylėjėlių gyvenimo istorija. Natūraliai sendami aktoriai istorijai suteikia nepakartojamo autentiškumo.

Šios trilogijos režisierius Richard‘as Linklater‘is su nauju savo filmu „Vaikystė“ žengia dar toliau. Juosta pasakoja Meisono istoriją – nuo penkerių iki 18 metų. Pradėtas filmuoti 2002-aisiais, filmas seka tų pačių veikėjų gyvenimus ištisus vienuolika metų. Pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Ellar‘as Coltrane‘as tiesiogine prasme užaugo priešais kino kamerą. Kai filmas buvo pradėtas kurti, jam buvo septyneri, dabar – devyniolika. Atitinkamai auga bei sensta ir visi kiti filmo aktoriai.

Unikalus kino projektas leidžia visiškai kitu žvilgsniu pamatyti kiekvienam įprastą ir, atrodytų, paprastą (ar net nuobodų) šeimos gyvenimą.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ plakatas
Filmo „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ plakatas

3. „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ (angl. „The Hobbit: The Battle of the Five Armies“)

 

„Hobitas: Penkių armijų mūšis“ (angl. „The Hobbit: The Battle of the Five Armies“)
„Hobitas: penkių armijų mūšis“ – tai įsūdimga nepaprastų Bilbo Beginso, Gendalfo Pilkojo, Torino Ąžuolskydžio ir Nykštukų kompanijos nuotykių pabaiga. Susigražinę savo gimtosios žemės turtus, Ereboro nykštukai privalo atsakyti už savo veiksmų pasekmes – jų išlaisvintas baisingasis slibinas Smogas varo siaubą taikiems Ežero miesto žmonėms.

Slibino ligos apimtas Kalno Valdovas Torinas Ąžuolskydis tarsi apsėstas ieško Treino akmens – jis nė nepastebi, kaip šioms paieškoms paaukoja draugystę ir garbę. Negalėdamas priversti Torino atsipeikėti, Bilbo ryžtasi pavojingam paskutinės vilties žingsniui, nė nežinodamas, kad toliau jo laukia dar didesni pavojai. Mat į Viduržemį sugrįžo senasis priešas – Tamsos Viešpats Sauronas, pasiuntęs Orkų legionus, kad šie slapta užpultų Vienišąjį Kalną. Jungiantis Tamsos jėgoms, Nykštukų, Elfų ir Žmonių rasės taip pat privalo apsispręsti – vienytis arba būti sunaikintiems. Susidūrus penkioms armijoms, Bilbo taip pat stoja į kovą už savo ir savo draugų gyvybes.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Atkirtis“ plakatas
Filmo „Atkirtis“ plakatas

4. „Atkirtis“ (angl. „Whiplash“)

Šeiferio muzikos mokyklos studentas Endriu (akt. Miles Teller) svajoja tapti didžiu būgnininku. Regis, talentingo vaikino svajonė yra ranka pasiekiama – jaunuolį pastebi geriausio šalies džiazo orkestro dirigentas (akt. J. K. Simmons), užnugaryje vadinamas tiesiog genijumi. Pamažu Endriu noras tapti geriausiu virsta apsėdimu ir manija, o geležiniu kumščiu orkestrui diriguojantis Flečeris vis labiau stumia jį už žmogaus galimybių ribos. Tačiau ar Endriu pasiryžęs įgyvendinti svajonę pagal radikalius ir protu nesuvokiamus dirigento įgeidžius, ar tėra silpnas ir palūžti linkęs verksnys?

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Didelės akys“ plakatas
Filmo „Didelės akys“ plakatas

5. „Didelės akys“ (angl. „Big Eyes“)

Užburiančios ir kiek baugios didžiulės akys tapytojos paveiksluose plačiai atidaro juose vaizduojamų vaikų, daugiausiai mergaičių, vidinio pasaulio gilumas. Tokiam nematytam menui pirkėjai dar plačiau atlapoja savo pinigines. Bėda tik ta, kad Margaret vyras įtikina ją, jog moters sukurtas menas nebus paklausus, todėl tapybos darbus pora pristato ne kaip Margaret, bet kaip Valterio kūrinius.

Komercija įsisuka, sutuoktiniai sėkmingai prekiauja paveikslais, tų paveikslų kopijomis ir atvirutėmis su paveikslų atvaizdais. Slaptas šeimos susitarimas mesteli juos į finansinę viršūnę, o Valterį į netikėtą šlovę. Ilgainiui vis labiau užguita tapytoja apsisprendžia kovoti už savo vardą bei kūrybą, tačiau garbėtroškos apakintas vyras nelinkęs atsisakyti pripažinimo ir menininko įvaizdžio.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Šimto žingsnių kelionė“ plakatas
Filmo „Šimto žingsnių kelionė“ plakatas

6. „Šimto žingsnių kelionė““ (angl. „Hundred-Foot Journey“)

Nuošalus Prancūzijos miestelis. Gyvenimas jame teka ramia ir jokių išsišokimų nedrumsčiama vaga. Vienintelė miestelio įžymybė – vieną „Michelin“ žvaigždutę turintis prabangus restoranas, kuriame nevengia apsilankyti ir aukščiausi šalies vadovai, ir pramogų pasaulio žvaigždės. Miestelio gyventojai be galo didžiuojasi šia maitinimo įstaiga ir yra pasirengę ant rankų nešioti restorano vadovę bei savininkę madam Malori (aktorė Helen Mirren). Po vyro mirties naujos simpatijos taip ir nesusiradusi moteris restoranui skiria visą savo energiją – kartais netgi pernelyg entuziastingai ir erzinančiai (darbuotojų atžvilgiu).

Vieną dieną ramus miestelio (ir madam Malori) gyvenimo ritmas sutrikdomas, kuomet į restorano kaimynystę – tiesiog priešais gatvę – atsikrausto šeima iš Indijos. Negana to, įsigytame apleistame pastate atvykėliai sugalvoja atidaryti ne ką kita, o… restoraną! Tokio akibrokšto madam Malori tikrai nepakęs… Ambicinga ir užsispyrusi moteris nusprendžia pamokyti įžūlius išsišokėlius. Prasideda linksmas dviejų konkuruojančių įstaigų pasikandžiojimas, kuris galų gale parodys, kad priešininkai yra ne tokie jau ir skirtingi…

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Džo“ plakatas
Filmo „Džo“ plakatas

7. „Džo“ (angl. „Joe“)

Filme pasakojama apie buvusį kalinį Džo (Nicolas Cage), kuris prižiūri grupę Misisipės vyrų, kertančių medžius didžiulei kompanijai. Kai pasirodo užsispyręs, ieškantis darbo penkiolikametis Garis, Džo jo neatstumia ir įdarbina. Greit vyras tampa jaunuoliui lyg tėvu. Tai nestebina, nes Gario tėvas – smurtaujantis alkoholikas. Vaikinas pabėga iš namų ir tikisi rasti prieglobstį pas Džo. Tačiau pastarasis tikrai ne gerasis samarietis. Neseniai paleistas iš kalėjimo, jis turi problemų dėl karštakošiško charakterio, tad vyras – nenuspėjamas globėjas. Tačiau ir Džo, ir Garis vienas kitame įžvelgia ramybę, kuri gali padėti jiems išgyventi.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Madagaskaro pingvinai“ plakatas
Filmo „Madagaskaro pingvinai“ plakatas

8. „Madagaskaro pingvinai“ (angl. „Penguins of Madagascar“)

 

Niujorko centriniame zoologijos sode gyvenantys pingvinai Škiperis, Kovalskis, Riko ir Eilinis – mieli, žavūs ir nekalti pingvinai, juokinantys sodo lankytojus. Tačiau neapsigaukite – tai tik jų priedanga. Iš tiesų keturi pasiūtėliai yra puikiai treniruotas puolamasis elitinis būrys, koduotu pavadinimu „Šiaurės vėjas“. Jų misija – padėti gyvūnams, kurie negali apsiginti patys.

Gal jie ir išsiblaškę, šiek tiek nerangūs ir naivoki – vis dėl to Madagaskaro pingvinai ne iš kelmo spirti. Šį kartą jų misija – užkirsti kelius piktam aštunkojui užvaldyti pasaulį. Šis – amžinai surūgęs ir visų nekenčiantis aštuonkojis – yra didžiausias būrio „Šiaurės vėjas“ priešas, sumanęs tapti vieninteliu ne tik visų gyvūnų, bet ir žmonijos pasaulio valdovu! Ar pavyks atkakliesiems Madagaskaro pingvinams įveikti nedorėlį ir apsaugoti pasaulį nuo jo kėslų? Nuotaikingi, pavojų ir smagių nesusipratimų kupini nuotykiai prasideda…

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Mėnesienos magija“ plakatas
Filmo „Mėnesienos magija“ plakatas

9. „Mėnesienos magija“ (angl. „Magic in the Moonlight“)

Naujausia W. Allen‘o juosta „Mėnesienos magija“ žiūrovą nukels į trečiąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį, pietų Prancūziją. Žymus britų iliuzonistas ir magas Stenlis (aktorius Colin‘as Firth‘as), žinomas sceniniu Vei Ling Su pseudonimu, vieną dieną sulaukia pasiūlymo vykti į Prancūzijos Rivjerą. Tiesa, ne gastroliuoti, o padėti atskleisti galimą apgavystę. Į Stenlį užsakovai kreipiasi dėl to, kad magas garsėja ne tik kvapą gniaužiančiais triukais scenoje, bet ir išskirtiniu gebėjimu perprasti žmones.

Stenliui reikės pabandyti perprasti Sofiją (akt. Emma Stone) – jauną, bet jau spėjusią pagarsėti aiškiaregę, bendraujančią su anapusiniu pasauliu. Užsakovai įtaria, kad Sofija iš tikrųjų tėra apgavikė, išnaudojanti seną, kilmingą ir labai turtingą prancūzų šeimą. Pats būdamas iliuzijų (vadinasi, ir tam tikros apgaulės) meistras Stenlis panašių asmenų atžvilgiu yra nusiteikęs gana skeptiškai. Tačiau bendravimas su mergina magui iškels visiškai naujų klausimų ir dvejonių apie tikrosios magijos egzistavimą.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Kaip atsikratyti boso 2“ plakatas
Filmo „Kaip atsikratyti boso 2“ plakatas

10. „Kaip atsikratyti boso 2“ (angl. „Horrible Bosses 2“)

 

Po to, kai prieš trejus metus Nikas (aktorius Jason’as Bateman’as), Deilas (akt. Charlie’is Day’us) ir Kurtas (akt. Jason’as Sudeikis) susitvarkė su jiems gyvenimą kaip reikiant gadinusiais viršininkais, reikalai nurimo. Atsikandę darbo kitiems, trijulė bando pradėti savo verslą. Tačiau juos „išduria“ klastingas investuotojas (kurį vaidina Q. Tarantino filmų išgarsintas vokiečių aktorius Christoph’as Waltz’as). Norėję tapti savo paties bosais, vaikinai nežada taip lengvai nuleisti rankų ir nesirengia leisti š…. sau ant galvų.

Patraukliausias planas atsiskaityti su sukčiumi trijulei pasirodo investuotojo suaugusio sūnaus (akt. Chris’as Pine’as) pagrobimas, vietoje išpirkos reikalaujant kontrolinio savo įmonės akcijų paketo. Su nuoširdžiu entuziazmu pradėtas vykdyti planas, žinoma, nesiklosto taip, kaip sumanyta. Negana to, kad investuotojas absoliučiai neskuba pradėti verkti ir atiduoti įmonės, į vaikinų gyvenimus sugrįžta seksualinis grobuonis – daktarė Džiulija Haris (akt. Jennifer Aniston), situaciją supainiosianti dar labiau.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

Ką gi, kovo mėnesio DVD ir Blu-Ray paketas išties stulbinantis, tačiau ką labiausiai rekomenduočiau įsigyti, tai Ch. Nolano šedevrą, kosminę odisėją „Tarp žvaigždžių“. Tai unikalus kūrinys, kuris puikiai papildys bet kokio kinomano kolekciją. Ypač, jeigu tai specialus, metalinėje dėžutėje išleistas Blu-Ray leidimas. Taip pat verta dėmesį atkreipti ir į Oskarinius filmus „Vaikystė“ ir „Atkirtis“, kurie taip pat solidžiai atrodys ant kiekvieno kino mylėtojo lentynos.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Vytautas / 2015 balandžio 1

    Kaip faina, kad „Atkirtį“ išleido Lietuvoje. Reiks būtinai įsigyti, kine nepavyko apsilankyti.
    Pagarba platintojams, kad apskritai leidžia į prekybą. Šis ir koks „Vaikystė“ turėjo labai jau menkas pajamas kinuose, atrodytų kas pirks tuos DVD 🙂 bet kai gerai vertinami, Oskariniai, daugiau ir šansų parduoti.