Įdomūs nutikimai ir faktai iš filmo “Galaktikos sergėtojai” filmavimo aikštelės

Įdomūs nutikimai ir faktai iš filmo “Galaktikos sergėtojai” filmavimo aikštelės

Šios vasaros gale kino ekranuose šėlo ir publiką linksmino „Galaktikos Sergėtojai“ (angl. „Guardians of the Galaxy“). Šis specialiųjų efektų kupinas, įtraukiantis ir plačią šypseną veide palikęs kūrinys turbūt yra geriausia, kas pasirodė fantastinio kino padangėje per keletą pastarųjų metų. Tad norime jums pristatyti įdomius nutikimus ir faktus iš jo kūrimo proceso.

Nors Vinas Dieselis filme įgarsino tik vieną frazę „I am Groot“ („Aš esu Grūtas“), įgarsinimas užtruko gana ilgai. Aktorius dirbo su 50 puslapių dokumentu, kuriame kiekvienam “I am Groot” pasakymui buvo paaiškinanti pastraipa, kaip Grūtą suprastų jį labiau pažįstantis veikėjas. Tad žymioji frazė buvo įgarsinama daugiau kaip 1000 kartų, kiekvieną kartą išreiškiama vis kitaip, ir iš pažiūros dieną turėjęs užtrukti darbas tęsėsi visą savaitę. Beje, Vinas Dieselis įrašinėdamas Grūtą naudojosi ir kojūkais, kad galėtų geriau pajusti, koks didelis yra Grūto personažas.

Vinas Dieselis frazę „I am Groot“ įgarsino ne tik anglų, bet ir rusų, kinų (mandarinų), ispanų, portugalų ir prancūzų kalbomis, kad jo balsą galėtų naudoti visame pasaulyje. Įdomu tai, kad žodis „groot“ olandų, būrų ir flamandų kalbomis reiškia „didelis“, tad „I am Groot“ tomis kalbomis ir verčiasi „Aš esu didelis“.

Filme Naikintojas Draksas yra nuožmus, tvirtas raumenų kalnas, bet kai jį vaidinantis Dave‘as Bautista sužinojo gavęs rolę šiame filme, iš džiaugsmo jis susigraudino iki ašarų. Jis labai norėjo suvaidinti „Marvel“ komiksų visatoje.

Galbūt todėl Dave‘as filmavimo metu buvo itin kantrus. Grimo specialistai kasdien sugaišdavo po 5 valandas jam dėdami grimą ir 18 protezinių tatuiruočių. Chrisas Prattas vėliau atskleidė, kad šio proceso metu Dave‘as visą laiką stovėjo laikydamasis už turėklų ir nė karto nesiskundė. O po filmavimo reikėjo kentėti dar 90 minučių, kol grimas būdavo nuimamas.

Režisierius Jamesas Gunnas pareiškė, kad Chrisas Prattas vaidybos peržiūroje pasirodė taip gerai, kad jis buvo pasiruošęs Chrisui skirti rolę filme, net jei jis nepasieks personažui reikiamos sportinės formos. Režisierius juokavo, kad buvo pasiryžęs panaudoti CGI efektus Pratto „six pack‘o“ sukūrimui. Tačiau Chrisas paprašė 6 mėnesių, kad galėtų numesti 20 kg svorio. Tiesa, per tą laiką aktorius sugebėjo sudeginti beveik 30 kg ir pasiekti žymiai geresnę formą, nei buvo tikėtasi.

Zoe Saldana kovos epizodo filmavimo metu Chrisui Prattui vos nesulaužė šonkaulių. Treniruočių metu Chrisas ir Zoja naudodavosi apsaugine įranga, kad vienas kito nesužeistų. Tačiau, kai atėjo diena filmuoti minėtąjį epizodą, Chrisas neužsidėjo apsaugų ir to nepasakė Zojai galvodamas, kad ji tai žinodama varžys save ir elgsis švelniau. Zoja kaip nieko niekur spyrė Chrisui į šonkaulius, kad šis net nukrito atatupstas. Pasak jo, nors šonkaulių Zoja ir nesulaužė, viso likusio filmavimo metu jis turėjo tą įvykį menančią mėlynę.

Chrisas Prattas ir Dave‘as Bautista praleido du su puse mėnesio treniruodamiesi jų kovos scenai. Penktadienio naktį, prieš pirmadienį numatytą filmavimą, režisierius Jamesas Gunnas nusprendė, kad suplanuota kova netiks kamerai, tad jis atsisakė viso kovos epizodo, kuriam aktoriai taip ruošėsi. Jamesas taip pat nutarė, kad visą epizodą nori nufilmuoti viena ilga scena, be jokių įsiterpimų. Todėl Chrisas ir Dave‘as turėjo tik kelias valandas, kad išmoktų choreografiją kovos scenai, esančiai filme. Kaip teigė Dave‘as, jiems prireikė 22 dublių, kad viskas pavyktų.

Gamora (Zoe Saldana) filmo metu teigė, kad ji nešoka. Realiame gyvenime Zoja iš tikro yra profesionali baleto šokėja.

Filmo dekoracijų komanda praleido 4 mėnesius ieškodama kasetinio muzikos grotuvo, su kuriuo vyksta didžioji dalis Piterio Kvilo siužeto vingių. Jiems pavyko rasti 16 įvairios būsenos Sony TPS-L2 grotuvų, kurie ir buvo panaudoti kuriant filmą. Šis Sony gaminys – pirmasis nešiojamas kasetinis grotuvas, išleistas 1979 metais, vėliau vadintas žymiu „Walkman“ vardu.

Filmavimo aikštelėje nuolat grodavo muzika, kurią filmui parinko kompozitorius Tyleris Batesas. Kaip teigė režisierius Jamesas Gunnas, muzika padėjo sukurti unikalią atmosferą filmavimo aikštelėje, ir visą grupę buvo galima nukreipti elgtis norima maniera. Be originalaus muzikos takelio, filmo muzikos skyrius taip pat parinko rinkinį populiarių aštunto dešimtmečio dainų, kurių Piteris Kvilas nuolat klausėsi savo senajame kasetiniame grotuve.

Filmo garso takelio albumas „Awesome Mix, Vol. 1“ JAV pasiekė pirmą vietą populiarumo lentelėse ir tai buvo pirmasis filmo garso takelis, pasiekęs pirmą vietą be nė vienos originalios dainos.

Besiruošdama Nebulos vaidmeniui, aktorė Karen Gillan nusiskuto galvą.

Filmo pabaigoje yra įsimintina scena, kai Grūtas šoka vazone pagal dainą „I Want You back“. Tačiau niekas nepagalvotų, kad šia scenai suanimuoti buvo panaudotas vaizdo įrašas, kuriame pats režisierius Jamesas Gunnas lingavo pagal šią melodiją.

Pačioje filmo pabaigoje, kai Kvilo erdvėlaivis pakyla, tolumoje galima matyti tris saules, kurios atrodo lyg peliuko Mikio galvos siluetas.

Štai tiek įdomybių iš „Galaktikos sergėtojų“ filmavimo aikštelės. Galbūt Jūs žinote kažką daugiau? Jei taip, pasidalinkite komentaruose, ką Jums pavyko nugirsti  įdomaus apie šio filmo kūrimo procesą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles