A. Pacino: „Tik mano dėka į kino rinką atėjo tokie aktoriai, kaip Bruce’as Willisas ir Harrisonas Fordas“

A. Pacino: „Tik mano dėka į kino rinką atėjo tokie aktoriai, kaip Bruce’as Willisas ir Harrisonas Fordas“

Oskaro laureatas, Holivudo legenda ir šiaip geraširdis žmogus, pats to nenorėdamas daugeliui kitų aktorių suteikė panašų likimą į savo. Itin greitai iškilęs Alas Pacino vaikystėje buvo itin saugomas savo mamos, o šios griežta ranka padėjo aktoriui tapti tokiu žmogumi, kokį šiuo metu mes jį puikiai žinome. Šią savaitę legenda grįžta į didžiuosius kino ekranus pristatydamas naujausią savo filmą „Neištikimybė“ (angl. „Misconduct“), tad šios savaitės žvaigždė – Al Pacino.

Mamos apsaugotas vaikas ir aktorystės pradžia

Alfredo Jamesas Pacino gimė 1940-aisiais metais ir buvo vienintelis Italijos tėvų imigrantų vaikas, kurie į šalį atkeliavo iš Sicilijos. Jaunajam Alfredui dar būnant kūdikiu, tėvai išsiskyrė ir vaikas buvo užaugintas savo motinos ir senelių Bronkse, tuo tarpu tėvas nusprendė gyventi ramų gyvenimą Kalifornijoje bei atsidarė restoraną pavadinimu „Pacino’s“. Senelių raginama mama nuo pat aktoriaus mažumės itin rūpinosi sūnumi, todėl iki 7-erių metų neleido jaunajam Alfredui vienam šlaistytis Bronkso gatvėmis. Tuo metu finansine prasme mama gyveno ganėtinai skurdžiai, todėl negalėjo vaikui dovanoti nei žaislų, nei paprasčiausių saldainių. Didžiausia dovana vaikui buvo apsilankymas kino teatre, o grįžęs namo vaikis imdavo pats pervaidinti filmų situacijas savo seneliams.

Jaunasis Pacino buvo ganėtinai nedrąsus ir intravertiškų pažiūrų vaikis, kas jam visiškai nesutrukdydavo pačiam kurti savo gyvenimo istorijas. Viena tokių buvo jo paties papasakota vidurinės mokyklos klasiokams, kad šis patyrė negailestingą jaunystę Teksaso prerijose. Ir visgi, tos pačios mokyklos metais traukos vaidybai aktorius dar nejautė, tačiau viskas pasikeitė vaikiui sulaukus 14-os. Vieną vakarą mama jaunuolį nusivedė į teatrą Čechovo spektakliui „Žuvėdra“ (angl. „The Seagull“), kuriuo A. Pacino beprotiškai susižavėjo. Jau netrukus A. Pacino įstojo mokytis meno į aukštąją aktorystės mokyklą, tačiau nesėkmingai. A. Pacino įsitikino esantis prastas mokinys – šiam nesisekė išlaikyti visų egzaminų iš eilės ir iš mokslų pasitraukė būdamas 17-os.

Metęs mokslus A. Pacino išmėgino visus to amžiaus jaunimui įmanomus darbus, tačiau 1959-ais metais persikraustė gyventi į Greenwicho kaimelį siekti savo senos aistros – aktorystės. Kaip teigia pats aktorius, tais laikais jis tiesiog buvo apsėstas manijos vaidinti ir jau netrukus darsyk įsiliejo į mokslo gretas mokytis teatro meno Herberto Berghofo Studijoje bei kartu nusprendė išmėginti jėgas Brodvėjaus scenoje. Tuo metu jaunajam aktoriui atrodė, kad viskas klostėsi puikiai ir šio karjera pagaliau prasidės, tačiau sulaukus 21-erių metų netikėtai mirė šio mama ir A. Pacino krito į depresiją. 1966-ais metais keli asmenys padėjo A. Pacino žengti vieną didžiausių žingsnių savo karjeroje – įkūrėjai pasirinko jaunuolį į naujai įsteigtą Aktorių Studiją (angl. „Actors Studio“), o šį apsiėmė mokinti Holivudo žvaigždžių mokytojas Lee Strasbergas.

Staigiai pripažintas debiutas kine

Televizijoje aktorius debiutavo 1968-ais metais seriale „NYPD“. Ir nors jame aktorius įkūnijo rasistinių pažiūrų žmogų, teigiama, kad jis atvaizdavo tuo metu rūsčias gatvių gyvenimo realijas ir vaidmuo padėjo Alui Pacino užsitarnauti savo pirmąjį  vaidmenį didžiajame kine „Panika Needle parke“ (angl. „The Panic In Needle Park“).

Sparčiai auganti aktoriaus karjera netrukus atkreipė ir legendinio režisieriaus Francis Fordo Coppola’os dėmesį, kuris ir pasiūlė Alui Pacino suvaidinti Michaelą Corleone filme „Krikštatėvis“ (angl. „The Godfather“). Per labai trumpą laiką juosta tapo 1972-ųjų blokbasteriu, tačiau labai nedaug trūko, kad aktorius ir nebūtų gavęs vaidmens viename geriausių visų laikų filme. Dėl Michaelo Corleones personažo taip pat varžėsi tokios kino legendos, kaip Robertas Redfordas, Warrenas Beatty ir jaunasis Robertas de Niro, tačiau Coppola buvo neperkalbamas ir vaidmeniui norėjo paskirti niekam nežinomą Alą Pacino. Kino studija tik vėliau prisipažino klydusi, kuomet aktorius dėl šio vaidmens buvo netgi nominuotas Oskaro statulėlei antraplanio vaidmens kategorijoje – taip A. Pacino ir atkeliavo į Holivudo aktorių elitą. „Šiam vaidmeniui manęs visiškai niekas nenorėjo, išskyrus patį Coppola. Vieną sykį aš net pats jo paklausiau, ką jis siekia tuo įrodyti, tačiau jis buvo ryžtingas ir tenorėjo tik manęs“, – prieš metus duotame interviu pasakojo A. Pacino. „Režisierius mane matė prieš tai vaidinantį viename spektaklyje, kuriame ir palikau jam tą teigiamą pirminį įspūdį“.

Aktorius Al Pacino filme „Krikštatėvis“ (angl. „The Godfather“)

Alui Pacino užteko vieno itin stipraus vaidmens, po kurio jį pripažino visas pasaulis. 1973-ais metais vaidyba kartu su Gene’u Hackmanu viename pagrindinių vaidmenų filme „Baidyklė“ (angl. „Scarecrow“) vedė ligi aktoriaus naujo pasiekimo. Iškart po šio filmo sekusios kitos trys juostos trejus metus iš eilės leido jam tapti nominuotu geriausiu metų aktoriumi Oskarų apdovanojimuose. Pirmiausia aktorius buvo įvertintas filme „Serpiko“ (angl. „Serpico“), už kurį jis gavo ir savo pirmąjį Auksinį Gaublį, vėliau antroje „Krikštatėvio“ dalyje ir dar po metų pasirodžiusioje kriminalinėje dramoje „Šuniška popietė“ (angl. „Dog Day Afternoon“). 1979-ais metais pasirodžiusi drama „Teisingumas visiems“ (angl. „And Justice for All“) nors ir nebuvo itin žiūrovų įvertinta, tačiau padėjo aktoriui būti nominuotam Oskaruose jau penktąjį kartą.

Prasta pradžia ir grįžimas į teatrinę vaidybą

Kitą dešimtmetį aktorius pradėjo ne taip kaip tikėjosi. Alas Pacino pasirodė iškart keliuose visiškai nepavykusiuose filmuose, tačiau savo gerą vardą susigrąžino jau netrukus suvaidinęs Briano DePalma filme „Žmogus su randu“ (angl. „Scarface“). Juosta iškart buvo teigiamai įvertinta kritikų, o finansine prasme atsipirko dar stipriau. „Išties, nufilmuoti pačią juostą buvo ganėtinai sunku. Mes nepradėjome tų darbų tol, kol nesurepetavome pačio filmo kelis sykius, tačiau tik pajutę sklendimą vaidyboje – ėmėmės darbo“, – portalui „Variety“ pasakojo Alas Pacino. „Tai yra vienas nedaugelio filmų mano karjeroje, kai buvo itin svarbu pajusti tą įsijautimą vaidmeniui. Vien vaidindami mes jutome, kad kuriame tikrą klasiką“.

Ir visgi, po šio filmo Alo Pacino karjeroje vėl sekė laikinas krytis. Aktoriui pačiam tai pripažinus, šis jau netrukus grįžo į teatrinę vaidybą bei dar rimčiau tuo susidomėjo Bostone esančioje „Theatre Company of Boston“. Daugelis teatro kritikų Alą Pacino vertino kaip atsidavusį aktorių bei skyrė šiam „Drama Desk“ nominaciją už Davido Mameto spektaklį „Amerikiečių buivolas“ (angl. „American Buffalo“).

Keturių metų pertrauką nuo vaidybos kine padaręs aktorius į savo mėgstamą profesiją sugrįžo filme „Meilės jūra“ (angl. „Sea of Love“. 1989). Filmas nepelnė didžiausių įvertinimų, tačiau savo gerą vardą aktorius susigrąžino su kitais metais pasirodžiusiu filmu „Dikas Treisis“ (angl. „Dick Tracy“). Holivudo kritikai vieningai pripažįsta išsilgę aktoriaus gerų pasirodymų ir skyrė dar vieną nominaciją Oskaro statulėlei antraplanio vaidmens kategorijoje. Tais pačiais metais A. Pacino grįžo ir į savo mylimiausią trilogiją finaliniame filme „Krikštatėvis“ (angl. „The Godfather: Part III“).

Pirmasis Oskaras, aibė praleistų gerų projektų ir šios savaitė žvaigždė – Al Pacino!

Didžiausia diena Alo Pacino karjeroje išaušo sulig ta akimirka, kuomet šis gavo vaidmenį filme „Moters kvapas“ (angl. „Scent of a Woman“). Režisieriaus Martino Bresto drama padėjo aktoriui pelnyti savo pirmąją ir kolkas vienintėlę Oskaro statulėlę geriausio aktoriaus kategorijoje. „Žinote, aš atsisakiau vaidmenų filmuose „Graži moteris“ (angl. „Pretty Woman“) ir „Kietame riešutėlyje“ (angl. „Die Hard“) vien dėl to, kad galėčiau suvaidinti šiame filme. Gerai, prisipažinsiu, tai buvau aš, kuris leido Bruce’ui Willisui iškilti ir tapti pasauline žvaigžde. Leidau jam vietoj savęs vaidinti toje juostoje ir juk jei ne aš, tai kas jis dabar būtų?“, – besijuokdamas portalui „Entertainment Weekly“ pasakojo aktorius. „Atvirai pasakius, aš karjerą padovanojau ir Harrisonui Fordui už Hano Solo vaidmenį „Žvaigždžių karuose“ (angl. „Star Wars“), nes to filmo aš tiesiog nesupratau. Ir visgi, šis vaidmuo buvo vienintelis, atnešęs man Oskaro statulėlę, o tai juk yra nemenkas įvertinimas kiekvieno aktoriaus karjeroje, tiesa?“. Tais pačiais metais aktorius buvo nominuotas ir antraplaniam vaidmeniui filme „Glengaris Glen Rossas“ (angl. „Glengarry Glen Ross“) ir tapo pirmuoju vyru aktoriumi per metus įvertintu dviejose kategorijose.

Aktoriui sulaukus šešiasdešimties metų, Alas Pacino pradėjo dar labiau mažinti tempus aktorystėje, o vienas įdomesnių kūrinių buvo Christopherio Nolano „Nemiga“ (angl. „Insomnia“). „Alas Pacino yra vienas tų aktorių, kurie dar filmo pradžioje turi įsitikinti, kad režisieriai išvis patys suvokia apie ką yra jų kuriami filmai“, – portalui „Spliced Wire“ atskleidė Christopheris Nolanas. „Per visus tuos aktorystės metus jis suvokė, kad turi pilnai pasitikėti režisieriumi su jų turima vizija, o aš išmokau iš jo to paties, tik atvirkštiniu kampu. Pats Pacino yra neįtikėtinas talentas – jis kuo puikiausiai suvokia, kaip paruošti filmą nuo pirminių momentų iki viso pasaulio išliaupsinto kūrinio“.

2007-aisiais metais aktorius dar sykį įrodė esantis aukščiausio kalibro aktorius suvaidinęs Steveno Soderbergho finalinėje trilogijos dalyje „Oušeno tryliktukas“ (angl. „Ocean’s Thirteen“). Už šį vaidmenį aktorius buvo įvertintas ir Amerikos filmų instituto apdovanojimu už gyvenimo nuopelnus kino rinkai. Nuo to laikotarpio Alas Pacino pradėjo vaidinti vis mažesnius vaidmenis.

Šį savaitgalį į kino teatrus beldžiasi naujoji kino legendos Alo Pacino juosta „Neištikimybė“ su režisūriniame vaidmenyje debiutuojančiu Shintaro Shimosawa. Ir visgi, dauguma žiūrovų šį filmą jau dabar įvertina neigiamai. Tačiau pats režisierius tikisi, kad su laiku juostą pamėgs ir žiūrovai: „Žinote, kai šioje kėdeje debiutuoji iškart su dviem itin stipraus kalibro aktoriais (red. pastaba. Al Pacino ir A. Hopkins), tu gali nujausti, kad filmas susilauks sėkmės. Visas tas kūrybinis procesas buvo intriguojantis, mane vis nustebinantis, dviejų legendų apmokantis momentas ir joks žmogus man negalėtų suteikti tiek daug, kiek šie du žmonės“.

Asmeniniame gyvenime aktorius prisipažįsta šiuo metu praleidžiantis gan ramias dienas. Alas Pacino yra trijų vaikų tėvas ir per savo gyvenimą turėjo daugybę moterų. Šiuo metu aktorius yra vienišas, bet žinant Holivudo tempus jau netrukus Al Pacino vienatve gali  ir nebesimėgauti. Kviečiame pasižiūrėti aktoriaus naujausio filmo „Neištikimybė“ anonsą:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles