B. Haderis: „Aistrą komedijos žanrui pajutau tada, kai kino teatro lankytojams išdaviau „Titaniko“ pabaigą“

Daugeliui dar iš pavardės nepažįstamas aktorius Billas Haderis yra Amerikos ateities komikų karalius. Ir jeigu kino žiūrovai filmą „Fantastiškas ketvertas“ (angl. „The Fantastic Four“) įvardija šios savaitės premjera, kyla rimtų diskusijų, kad visgi juosta su kylančiu komiku priešaky „Be stabdžių“ (angl. „Trainwreck“) turėtų nustelbti žinomos juostos perdirbinį.

Aktorius ir komediantas Williamas Billas Haderis gimė 1978’ais metais meno palytėtoje šeimoje. Jo motina Sherrie buvo šokių mokytoja, tačiau jo tėvas buvo sunkvežimio vairuotojas ir restorano valdytojas. Tėvas turėjo ir menišką sielą – nuo mažų dienų norėjo tapti komediantu. Dar ankstyvoje vaikystėje B. Haderis mėgo filmus ir jautė, jog savo ateitį trokšta susieti su pramogų pasauliu.

Po pamokų bei vasaromis aktorius uždarbiavo turėdamas aiškų tikslą – užsidirbti trumpametražiams bei mažo biudžeto filmams. B. Haderį vaikystėje įkvėpė būtent mažo biudžeto klasikos, kaip kad Samo Raimi’io 1981’ųjų metų filmas „Piktieji numirėliai“ (angl. „The Evil Dead“). Besimokydamas aukštojoje mokykloje aktorius sukūrė daugybę trumpų filmų ir jau tada suprato, kad jo didysis pašaukimas – būti režisieriumi.

Dirbdamas kino teatro vadybininku, būsimas aktorius jau tada pajuto savo, kaip komedianto galią. „Tais laikais turėjau tikrai ilgus plaukus ir daugeliui atrodžiau kaip eilinis hipsteris. Turėjau būti apsirengęs kino teatro rūbais ir varlyte, o mano darbas buvo tikrinti žmonių bilietus“, – sakė B. Haderis. „Vieną gūdžią naktį, praėjus maždaug mėnesiui po oficialios „Titaniko“ (angl. „Titanic“) premjeros, vietinė merginų kompaniją atėjo ir neleido man praeiti pro duris. Aš jų mandagiai paprašiau pasitraukti, tačiau jos buvo tikrai grubios. Taigi, aš paėmiau, pažymėjau jų bilietus ir pasakiau: „Beje, filmo pabaigoje, laivas atsitrenkia į ledkalnį, o Leo miršta. Galima pagalvoti, kad herojus tiesiog miega šalia aktorės, tačiau jis visas sušalęs nuskęsta! Tiesa, pradžioje matyta senyva moteris filmo pabaigoje išmeta vėrinį į vandenį, tad linkiu Jums gero filmo!“. Mano amžinai susirūpinęs akmeninio veido savininkas ir bosas priėjo prie manęs ir paklausė: „Ar tu tiką išdavei joms, kaip baigsis filmas? Turiu tave atleisti“, – besijuokdamas linksmą istoriją papasakojo B. Haderis.

Aktorius B. Haderis naujausioje savo juostoje „Be stabdžių“ (angl. „Trainwreck“)
Aktorius B. Haderis naujausioje savo juostoje „Be stabdžių“ (angl. „Trainwreck“)

Pabaigęs mokyklą ir prieš išvykdamas dirbti į Los Andželą, B. Haderis išvyko į menų institutą Fynikse, kur stengėsi realizuoti savo svajonę būti režisieriumi. Studijų pasiūlytiems darbams aktorius negalėjo atsakyti, žinodamas, kad tokių pradedančių režisierių, kaip jis, yra tikrai ne vienas šimtas. B. Haderis buvo režisieriaus asistentas tokiuose filmuose, kaip „Skorpionų karalius“ (angl. „The Scorpion King“) ir „Kerštas“ (angl. „Collateral Damage“), kuriame vaidino ir vienas žymiausių Holivudo aktorių Arnoldas Schwarzeneggeris. „Arnoldas yra tikrai labai įdomus vyrukas“, – su plačia šypsena pasakojo B. Haderis. „Kiekvieną dieną aktorius vėluodavo į filmavimo aikštelę tik dėl to, kad su savo teatro mokytoju žaisdavo šachmatais. Vieną dieną sugalvojau pagreitinti žaidimą, tai atėjau pas aktorių į namelį ant ratų ir mokytojui įteikiau lapelį su vienu žodžiu „Pralaimėk.“. Tą vieną kartą šis triukas pavyko, tačiau jau kitą dieną Arnoldui paprašius parodyti lapelį jis į jį pasižiūrėjo, pasižiūrėjo į mokytoją, pasižiūrėjo į mane ir ištarė tik kelis žodžius „Žaisime dar vieną“, – prisiminė B. Haderis.

„Niekada negalėjau pagalvoti, kad tapsiu aktoriumi ar komediantu. Į Los Andželą persikrausčiau, kad tapčiau režisieriumi, ar blogiausiu atveju scenaristu. Norėjau tapti tokiu, kaip Paulas Thomas Andersonas ar Wesas Andersonas, bet niekada nesvajojau apie komediją“, – prisiminimais dalijosi aktorius. „Tačiau viskas pasikeitė, kuomet nuvykau pasižiūrėti draugo Dereko Waterso pasirodymo „Second City“ pasirodyme ir nusprendžiau ir pats tai išbandyti“. Tuo metu aktoriaus kolegos pastebėjo B. Haderio charizmą ir pasiūlė jam atsistoti iš kitos kameros pusės. Artimas aktoriaus draugas pakvietė jį sudalyvauti „Second City“ komediantų trupės pasirodyme, kur B. Haderis ir susidomėjo improvizacijų menu. Netrukus aktorius prisijungė ir prie pačios „Second City“ komandos turui po Los Andželą. Įgavęs kitų komediantų pripažinimą, aktorius tapo iškart kelių spektaklių aktoriumi.

Vieną B. Haderio pasirodymą stebėjo ir aktorė Megan Mullally. Moteris buvo ant tiek sužavėta komedianto pasirodymu, kad netrukus paskambino savo kolegai Lorne’ui Michaelsui. Aktorius netrukus gavo pasiūlymą sudalyvauti „Saturday Night Live“ laidos atrankose. Tuo metu aktorius buvo pačiame savo, kaip komedianto, karjeros pakilime. Nuvykus į Niujorko atrankas, B. Haderis pasirodė šalia to paties Lorne’o Michaelso ir Tina’os Fey. Jo improvizacijos daugiausiai sudarė Tony Blairo, Al Pacino bei jo paties sukurto personažo Vinny Vedecci aktualijas, mimikas bei išmintis. 2005’ais metais aktoriui buvo pasiūlytas kviestinio svečio vaidmuo „Saturday Night Live“ laidoje, tačiau jau netrukus aktorius tapo pastoviu laidos dalyviu. Billo Haderio sėkmė laidoje buvo neišpasakyta – per labai trumpą laiką vien aktoriaus dėka laidos žiūrimumas pakilo beveik eksponentiškai. B. Haderio improvizacijos JAV aktualijų temomis ir jo sukurti personažai šalyje nepaliko abejingų.

„Pirmieji keli metai laidoje buvo nepakartojami. Penktadienio naktimis aš tiesiog negalėjau miegoti, tai dažniausiai kai žmonės mane pamatydavo TV ekranuose, jie matydavo mane nemiegojusį mažiausiai 48’ias valandas. Ir nors pati mano pradžia daugeliui žmonių nepatiko, tačiau vėliau viskas tik gerėjo, o pačioje pradžioje gatvėje sutikti žmonės net piktai prašė ten nebevaidinti“, – sakė B. Haderis.

Aktorius B. Haderis filme „Velniop tą Sarą Maršal“ (angl. „Forgetting Sarah Marshall“)
Aktorius B. Haderis filme „Velniop tą Sarą Maršal“ (angl. „Forgetting Sarah Marshall“)

Pradėjęs vaidinti laidoje, B. Haderis sulaukė pasiūlymų vaidinti daugelyje žymiausių Holivudo komedijų, tokių kaip kad „Kietakiaušiai“ (angl. „Superbad“), „Velniop tą Sarą Maršal“ (angl. „Forgetting Sarah Marshall“), ir „Karštos sėdynės“ (angl. „Hot Rod“). Pasirodymai didžiajame ekrane aktoriui nesutrukdė dirbti ir „Comedy Central“ bei prodiusuoti visiems žinomą animacinį serialą „Pietų parkas“ (angl. „South Park“). Aktoriui taip pat buvo pasiūlyta įgarsinti Flinto Lockwoodo personažą animaciniame filme „Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša“ (angl. „Cloudy With A Chance of Meatballs“).

Prisimindamas savo darbus Holivude, aktorius B. Haderis teigia, kad jam smagiau yra įgarsinti personažus: „Visada yra smagiau matyti tam tikrus išgalvotus ir nupieštus personažus, kuriuos tu gali prikelti bei įdėti į juos savito humoro, dėl to dauguma mano vaidmenų Holivude yra įgarsinti animaciniai personažai“, – apie aistrą animacijai pasakojo B. Haderis.

2012’ais metais aktorius buvo nominuotas „Emmy“ geriausio antraplanio aktoriaus apdovanojimui laimėti komedijų žanre. Nuo 1983’ių Eddie Murphy laikų tai buvo pirmas kartas, kai laidos „Saturday Night Live“ dalyvis buvo nominuotas šiam apdovanojimui.

2013’ais metais B. Haderis nusifilmavo paskutinėje „Saturday Night Live“ laidoje. Vėliau aktorius paaiškino savo išėjimo priežastį – jo žmona Maggie Carey bei abi dukros kraustėsi į Los Andželą dėl jos staigaus populiarumo atsiradimo aktorystėje. „Kai tu esi šioje laidoje, turi suprasti, kad ten dalyvauji būtent tą akimirką. Iki šiol aplanko toks jausmas, kad atsikelsiu kokį rugpjūčio mėnesį ir galvosiu apie naują sezoną, tada suprasiu realybę, apsiversiu ant kito šono ir paklausiu žmonos: „Aš tikrai buvau „Saturday Night Live“ laidoje?“. Tas laikotarpis praėjo neįtikėtinai greitai“, – prisiminimais dalijosi B. Haderis. Nors aktorius laidoje ir nebesifilmuoja, tačiau 2015’ais metais aktorius pelnė „Emmy“ nominaciją už dalyvavimą laidoje svečio teisėmis.

Šią savaitę į kino teatrus atkeliauja naujausia B. Haderio juosta „Be stabdžių“, kurią režisuoja komedijų meistras Juddas Apatow. „Kai pabaigiau filmuotis „Saturday Night Live“ ir grįžau į Los Andželą, sėdau ties naujomis „Pietų parko“ serijomis, nes tuo metu tiesiog nieko kito nedirbau, niekur nevaidinau. Su kūrėjais esu pažįstamas nuo mažų dienų ir kartą jie man pasakė „Billai, gal norėtum šį sezoną kurti tu?“, o sekančią dieną paskambino Juddas sakydamas „Kuriu filmą su Amy Schumert. Pažįsti ją? Atvyk pas mane ir kartu pažiūrėsime scenarijų“. Dar namuose jį perskaitęs pagalvojau, kad scenarijus tikrai nuostabus, emocionalus, o ir personažai nėra kvaili. Studijoje su Amy pabandėme, o tada Juddas nusivedė mus į restoraną, kur tiesiog žiūrėjo, kaip mes valgom ir neištardamas nė žodžio visą vakarą darė nuotraukas. Taip, tai buvo labai neįprasta bei keista, tačiau su Amy mes tikrai laiką praleidome puikiai. Po kelių savaičių gavau iš Amy žinutę su vienu žodžiu „Yay!“, tačiau aš nuoširdžiai nesupratau, ką ji turėjo omeny ir atrašiau panašiai „Yay, kas?“. Tada ji pasimetus atrašė „O velnias“. Kitą dieną man paskambino Juddas Apatow ir pasakė, jog nori, kad aš vaidinčiau jo kuriamame filme“, – prisiminimais, kaip gavo vaidmenį naujausioje juostoje dalinosi aktorius B. Haderis.

Savo charizmos ir humoro dėka, aktorius po truputį užsitarnauja kieto komedianto vardą. Po kelių metų aktorių išgirsime ir įgarsinant antagonistus paršelius animaciniame filme „Pikti paukščiai“ (angl. „Angry Birds“) bei jau kitą mėnesį debiutuosiančioje animacijoje „Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside Out“), o šį savaitgalį į kino teatrus atkeliauja naujausia Billo Haderio komedija „Be stabdžių“. Kviečiame susipažinti su juostos anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles