J. Deppas: „Mano karjera jau artėja link saulėlydžio, bet skrybėlininką dar suvaidinsiu“

Per savo ilgą karjerą Johnny Deppą visi puikiai prisimename pirato, kirpėjo ar skrybėlininko vaidmenyse. Aktorius, suvaidinęs daugiau nei 50 skirtingų vaidmenų, šį savaitgalį sugrįžta su naujausiu savo vaidmeniu, filme „Juodosios mišios“ (angl. „Black Mass“). Visų aktoriaus gerbėjų džiugiai žiniai, kino kritikai jau dabar šį aktoriaus pasirodymą vadina geriausiu J. Deppo vaidmenų, todėl peržvelkime, ką mūsų visų pažintas piratas perėjo per savo karjerą, kad galėtų vadintis vienu žinomiausiu aktoriumi per Holivudo istoriją.

Sunki vaikystė ir tarp sūnaus bei tėvo perbėgusi juoda katė

Johnas Christopheris Deppas II-asis gimė 1963 metais Kentuckio valstijoje. Aktoriaus tėvas buvo inžinierius, o mama dirbo tiek padavėja, tiek namų tvarkytoja. Jauniausias iš keturių vaikų J. Deppas vaikystėje elgėsi išties keistai. „Savo jaunystėje aš elgdavausi neįprastai ir net skleisdavau keistus garsus“, – interviu prisipažino J. Deppas. „Tarp tų keistų veiksmų būdavo elementarus šviesos įjungimas iš antro karto. Manau, kad mano tėvai įtarė, jog galiu turėti Tureto sindromą“.

Nuopat vaikystės šeimą kankino skurdas ir neaiški finansinė situacija. Johnny’io tėvas niekaip nesugebėjo susirasti tinkamo darbo, todėl šeima buvo priversta keliauti po visą JAV. Apie metus šeimai gyvenant motelyje, Johnas vyresnysis pagaliau susirado darbą. Būsimoji kino žvaigždė nekentė tokio gyvenimo ir sulaukęs 12-os metų pradėjo rūkyti, eksperimentuoti su skirtingais narkotikais, kas neilgai trukus vedė iki vaiko bandymo nusižudyti. J. Deppas vaikystėje labiau mėgo senelio draugiją, kurį ne tik pravardžiuodavo „Pawpaw“, tačiau kartu nevengdavo ir parūkyti tabako. Netrukus senelis mirė, kas dar labiau traumavo jaunuolį. „Lytinis brendimas mano vaikystėje buvo itin sunkus periodas. Aš tiesiog užsidarydavau savo kambaryje ir grodavau gitara. Ačiū Dievui, kad dar tokią turėjau, nes būčiau tikrai išprotėjęs“, – prisiminė J. Deppas.

1978 metais sūnui sulaukus 15-os metų tėvai išsiskyrė. Šeimoje buvo įprasta, kad jauniausias šeimos narys turi kiekvieną savaitę vykti, susitikti su tėčiu ir imti savaitines lėšas šeimos išlaikymui. Net ir dažni susitikimai nepadėjo sūnui rasti bendros kalbos su tėčiu – tėvų išsiskyrimas buvo galutinis taškas Johnny’io bendravime su juo. 16-os metų sulaukęs J. Deppas metė mokyklą ir pradėjo megėjiškai groti su draugų garažo grupe „The Kids“. Daugelio nuostabai, grupė tarp savo bendraamžių tapo populiari.

Holivudo žvaigždės pagalba ir vaidmuo, padėjęs aktoriui tapti jaunosios publikos numylėtiniu

1983 metais aktoriui sulaukus 20-ies, J. Deppas pirmąkart vedė makiažo specialistę Lori Allison. Dar tais pačiais metais susituokusi pora persikraustė gyventi į Los Andželą tikėdamasi, kad jaunikio muzikinė grupė išpopuliarės dar smarkiau. Turėdama menką biudžetą ir iš savų lėšų negalėdami studijose įsirašinėti naujų dainų, grupė sugalvojo, kaip pati gali finansiškai paremti savo veiklą – pardavinėti tušinukus telemarketingo kompanijoms.

Gyvenimas Los Andžele J. Deppo gyvenimą apvertė neatpažįstamai ir būsimas aktorius pagaliau susidomėjo aktoryste. Tuometinė žmona supažindino būsimą legendą su savo geru draugu Nicolasu Cage’u, kuriam itin didžiulį įspūdį paliko rokeriškas J. Deppo įvaizdis. N. Cage’ui įžvelgus didžiulį Deppo potencialą, aktorius jį supažindino su vienu Holivudo agentu, kurio pagalba susikirto aktoriaus keliai su režisieriumi Wesu Cravenu. Netrukus J. Deppas gavo vieną svarbesnių vaidmenų juostoje „Košmaras Guobų gatveje“ (angl. „A Nightmare on Elm Street“).

Aktorius J. Deppas filme „Košmaras Guobų gatveje“ (angl. „A Nightmare on Elm Street“)
Aktorius J. Deppas filme „Košmaras Guobų gatveje“ (angl. „A Nightmare on Elm Street“)

1985-ieji J. Deppo karjeroje pažymėti, kaip vieni nesėkmingiausių aktoriaus gyvenime. Nepaisant sėkmės su pirmąja vaidybine juosta, netrukus iširo grupė „The Kids“, o paskui subyrėjo ir pirmoji santuoka. Ilgai J. Deppas vienas nebuvo ir dar tais pačiais metais besifilmuodamas juostoje „Kvaileliai“ (angl. „Dummies“) susipažino su Sherilyn Fenn, su kuria netgi buvo susižadėjęs. Jausmai netrukus išblėso ir aktorius pradėjo susitikinėti su kita aktore Jennifer Grey, tačiau ir ši draugystė netruko ilgai.

Laikui bėgant aktorius nusprendė į aktorystę pažiūrėti rimčiau ir pradėjo ją studijuoti Los Andželo „Lofto studijoje“ (angl. „Loft Studio“). Užsiėmimai nepraėjo veltui ir jau netrukus aktorius gavo pasiūlymą vaidinti Kanados televizijos seriale „Nevykėliai po priedanga“ (angl. „21 Jump Street“). Aktorius pasiūlymo atsisakė, tačiau režisieriams primygtinai siūlius jame vaidinti, J. Deppas galiausiai sutiko tyliai vildamasis, kad serialas tetruks vieną sezoną. Aktoriaus „nelaimei“, TV žiūrovai serialą priėmė itin šiltai ir jau netrukus J. Deppas tapo jaunaja Kanados žvaigžde. Nepaisant pripažinimo, aktorius bijojo įstrigti viename vaidmenyje ir kartu svarstė, ar šis vaidmuo nepakenks aktoriaus įvaizdžiui ateityje, tačiau jau po kelių metų pasibaigusi sutartis atvėrė J. Deppui galimybes dar didesniems vaidmenims.

Tatuiruotės metamorfozės, nepavykęs romanas, bet profesionalas aktorystėje

1990-ais metais aktorius suvaidino Johno Waterso miuzikle „Verksnys“ (angl. „Cry-Baby“). J. Deppui atstačius savo maištininko įvaizdį, miuziklas per trumpą laiką tapo dar vienu visiškai pasisekusiu jo pasirodymu ir tais pačiais metais aktorius gavo pasiūlymą suvaidinti Timo Burtono fantastiniame filme „Edvardas Žirkliarankis“ (angl. „Edward Scissorhands“). „Skaitydamas scenarijų aš tiesiog apsiverkiau. Juosta turėjo tapti beprotiškai įdomi, kokia ji ir tapo. Tik jį perskaitęs aš žinojau, kad taip, aš esu tas tikrasis Edvardas Žirkliarankis“, – apie vaidmenį papasakojo J. Deppas. Vaidmuo nesuteikė galimybės J. Deppui vadintis topinio lygio aktoriumi, tačiau tuo metu aktorius padėjo studijai užsidirbti milžiniškus pinigus (net 54 milijonus dolerių) bei pirmąkart buvo nominuotas Auksinio Gaublio statulėlei. Ir vis dėl to, filmo pasisekimas padėjo J. Deppui susirasti savo nišą vaidyboje – tapti ganėtinai tamsaus tipažo išskirtiniu atlikėju, kurio vaidmenys kartu ir nustebins kritikus, bet ir patiks žiūrovams.

Juostos filmavimo aikštelėje susipažino Johnny Deppas ir kita žymi aktorė Winona Ryder. Dar 1989 metais aktorei pristačius kitą savo filmą „Didieji ugnies kamuoliai“ (angl. „Great Balls of Fire“), J. Deppas suprato simpatizavęs aktorei. Jaunosios žvaigždės netrukus pradėjo susitikinėti ir pelnė „Stipriausios Holivudo poros“ etiketę. Po penkių draugystės mėnesių pora susižadėjo, o J. Deppas ant savo dešinės rankos išsitatuiravo užrašą „Winona Forever“. Aktorės tėvams uždraudus tuoktis, pora 1993 išsiskyrė, o J. Deppas chirurginiu būdu tatuiruotę pasikeitė į „Wino Forever“.

Tais pačiais metais aktorius kartu su dviem verslo partneriais nusipirko Los Andželo naktinį klubą „The Viper Club“, kuris netrukus tapo viena lankomiausių vietų visiems miesto hipiams. Aktorius savo naująjį klubą daugiausiai išnaudojo gerbėjų supažindinimui su naujausia jo grupe „P“, tačiau netrukus klube įvyko tragedija. Tų pačių metų spalio 31-ąją jaunasis publikos numylėtinis, aktorius River Phoenix, išėjęs iš klubo perdozavo narkotikų ir tą patį vakarą numirė. Šie įvykiai smarkiai paveikė ir psichologiškai palaužė Johnny Deppą, kuris netrukus nugrimzdo į narkotikų pasaulį, o paskui ir į depresiją. Tuo pačiu metu, aktorius pradėjo visai spaudai itin atvirą romaną su supermodeliu Kate Moss, tačiau daugybė kivirčų neleido porai mėgautis ramiu gyvenimu ir galutiniu tašku tapo 1998 metais suniokotas Niujorko viešbučio kambarys.

Nepaisant neaiškaus aktoriaus asmeninio gyvenimo, profesinėje veikloje J. Deppas išliko tikru profesionalu. 1994 metais aktorius dar kartą suvienijo jėgas su režisieriumi Timu Burtonu filme „Edas Vudas“ (angl. „Ed Wood“). Juosta teigiamai buvo įvertinta tiek kritikų, tiek žiūrovų bei padėjo aktoriui gauti trečiąją Auksinio Gaublio nominaciją. Tą patį dešimtmetį aktorius suvaidino filmuose „Don Žuanas Demarkas“ (angl. „Don Juan DeMarco“), kuriame Deppas vaidino personažą, aršiai tikintį, jog jis ir yra žymusis fikcinis Don Žuanas, bei juostoje „Donis Brasko“ (angl. „Donnie Brasco“), kur Deppas suvaidino FTB agentą, siekiantį infiltruotis į Bonano kriminalinę šeimą. „Per savo karjerą esu vaidinęs su daugybe gerų aktorių, tačiau šioje juostoje pirmąkart vaidinau kartu kino legenda su Alu Pacino. Jis yra visiškas meistras, aukštesnio lygio aktorius bei žmogus, mąstantis už dėžutės ribų. Be abejonės, tai yra stipriausias aktorius, su kuriuo esu vaidinęs“, – apie galimybę su A. Pacino vaidinti užsiminė J. Deppas.

Ilgaamžė draugystė su žurnalistu ir amžino pirato titulas

1998-ųjų metų pažintis su žurnalistu Hunteriu S. Thompsonu į aktoriaus gyvenimą įsirėžė ilgam. J. Deppas suvaidino patį Hunterį S. Thompsoną filme „Baimė ir neapykanta Las Vegase“ (angl. „Fear and Loathing in Las Vegas“). Filmavimo metu aktorius susidraugavo su žurnalistu Thompsonu ir kurį laiką gyveno jo namuose. Žurnalisto ir aktoriaus draugystė truko iki Thompsono mirties 2005 metais, o laidotuvių išlaidas aktorius padengė iš savos kišenės.

2004 metais aktorius gavo Oskaro nominaciją geriausio aktoriaus kategorijoje dėl Kapitono Jacko Sparrow vaidmens filme „Karibų piratai“ (angl. „Pirates of the Caribbean“). „Jeigu kasnors sukurtų filmą apie mane, juosta turėtų būti labai tamsi ir baisi. Vien pagalvojus, kiek skirtingų kostiumų ar dantų protezų pagrindiniam aktoriui reikėtų pasikeisti.. Šiaip būtų įdomu pamatyti mano transformacijas, nuo gyvenimo Kentukyje iki dabartinio gyvenimo Prancūzijoje. Prisimenu, 2007 metais ilsėjausi Prancūzijoje ir perjungdamas televizijos kanalus išvydau savo „Edvardo Žirkliarankio“ filmą. Jūs juk suprantat, kad žiūrėti savo filmą yra nejauku, tačiau man pačiam tai buvo visai įdomu. Tikiuosi, kažkada galėsiu taip pat peržiūrėti ir visas „Karibų piratų“ dalis tačiau kolkas to padaryti negaliu“, – leidiniui „Entertainment Weekly“ pasakojo J. Deppas. Juosta studijai tapo tikru finansiniu sprogimu, todėl buvo nuspręsta kurti tolimesnės serijos dalis. Tais pačiais metais J. Deppas pasirodė dar vienoje kritikų pripažintoje juostoje „Niekados šalies beieškant“ (angl. „Finding Neverland“). Filmas kritikų buvo priimtas itin teigiamai ir padėjo aktoriui pelnyti nominaciją Oskaro statulėlei geriausio aktoriaus kategorijoje.

Aktorius J. Deppas filme „Karibų piratai“ (angl. „Pirates of the Caribbean“)
Aktorius J. Deppas filme „Karibų piratai“ (angl. „Pirates of the Caribbean“)

 

2006 metais Deppas sugrįžo į savo kapitono Jacko Sparrow vaidmenį juostoje „Karibų piratai: Juodojo perlo prakeiksmas“ (angl. „Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest“). Juosta ir vėl mušė finansų rekordus ir kino istorijoje per pirmąjį rodymo savaitgalį užsidirbo daugiausiai pajamų. Trečioji dalis „Karibų piratai: Pasaulio pakrašty“ (angl. „Pirates of the Caribbean: At World’s End“) pasirodė po metų ir taip pat finansiškai pasiteisino. „Žinote, aš šito niekam nepasakojau, tačiau „Disnėjaus“ studija norėjo mane atleisti dar pirmojo filmo filmavimo metu. Studija tiesiog nesuprato, ką aš veikiu. Suprantate? Jie nesuprato mano personažo ir tiek aš, tiek jie dabar esame patenkinti, jog esu čia. Po 20-ies metų nepavykusių vaidmenų pagaliau sukūriau personažą, kuris tikrai turėtų įeiti į kino istoriją. Atvirai kalbant, man pačiam šis personažas yra labai įdomus ir aš vis dar noriu jį tyrinėti. Po „Edvardo Žirkliarankio“, man čia yra pats maloniausias vaidmuo. Gyvenimas Edvardo vaidmeny mane tiesiog pastatė ant kojų į reikiamą kelią“, – legendiniam Larry Kingui pasakojo J. Deppas.

Pirmoji statulėlė ir morkinė skrybėlininko kepurė

Po pavykusios trilogijos aktorius nusprendė ištarti sudie piratų tematikai ir prisijungė prie teatrinės legendos juostoje „Svynis Todas: demoniškas Flyto gatvės kirpėjas“ (angl. „Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street“). Timo Burtono režisuojamos juostos, prie kurios prisijungė ir blogiuke tituluojama Helena Bonham Carter, istorija sukasi aplink žudiką kirpėją, kurio klientų mėsa yra iškepama pyraguose. J. Deppas už šį nuostabų vaidmenį laimėjo Auksinio Gaublio statulėlę. „Žinote, kaip jau turbūt pastebėjote, man tikrai patinka gąsdinantys personažai, o ir šiaip – aš mėgstu gąsdinti žmones. Žinoma, gal tik Timo nereikėtų, nes nežinia, ar paskui leistų vaidinti tokius vaidmenis“, – juokėsi J. Deppas. „Jei kalbėti rimtai, man tikrai gera, kad jis manimi pasitiki. Žinau, kad kartu sukursime dar ne vieną puikų personažą“.

2009-ais metais aktorius pasirodė su dviem visiškai skirtingais projektais. Pirmoji juosta „Daktaro Parnaso fantazariumas“ (angl. „The Imaginarium of Doctor Parnasus“) yra ypatinga dėl aktoriaus Heatho Ledgerio mirties – aktorius turėjo suvaidinti pats vienas, tačiau dėl tragedijos, jo vaidmenį papildė dar trys aktoriai, tarp kurių buvo ir Johnny Deppas. „Maestro Terry Gilliamas sukūrė išties nepriekaištingą filmą. Man teko didžiulė garbė atstovauti patį Heathą ir taip, tenka pripažinti, kad jo įtaka šio juosto vystymuisi yra milžiniška. Tai tiesiog dar viena kino legenda, puikiai įsirašiusi į istoriją. Džiaugiuosi, kad galėjau pasirodyti šalia jo“, – apie galimybę vaidinti kartu su Heathu Ledgeriu papasakojo J. Deppas. Kita juosta pasirodžiusi tais pačiais metais buvo režisieriaus Michaelo Manno kriminalinė biografija „Visuomenės priešai“ (angl. „Public Enemies“).

2010 metais aktorius nusifilmavo Lewiso Carrollo klasikoje, kurią ir vėl realizavo specifinio žanro režisierius Timas Burtonas, „Alisa Stebuklų šalyje“ (angl. „Alice in Wonderland“). Paklaustas, ar aktorius yra knygos gerbėjas, J. Deppas nedaugžodžiavo: „O kas nėra jos gerbėjas? Ši knyga yra tarp 25-ių populiariausių visų laikų knygų, o jas skaityti aš beprotiškai mėgstu. Jau turbūt pastebėjote mano aistrą psichodeliniams vaidmenims ir gyvenu grynai keistomis alegorinėmis istorijomis. Visada maniau, kad jos nuostabios. Tinkamam įėjimui į vaidmenį turėjau dar kelis sykius perskaityti knygą ir, manau, kad skrybėlininkas yra įdomiausias juostos personažas. Nesvarsčiau ilgai, kaip jis turi atrodyti – tai greičiau atėjo iš mano vidaus. Turėjau aiškią viziją, kaip turi atrodyti personažas, ir pasikalbėjus su Timu pristačiau jį. Timas turėjo kelis pataisymus, kaip kad personažo skrybėlės bei plaukų spalvos pakeitimą į morkinę – matyt, norėjo pristatyti labiau klounišką personažą, bet tas pavyko“.

Aktorius J. Deppas filme „Alisa Stebuklų šalyje“ (angl. „Alice in Wonderland“)
Aktorius J. Deppas filme „Alisa Stebuklų šalyje“ (angl. „Alice in Wonderland“)

2011-ais metais aktoriaus gerbėjų širdys apsalo – J. Deppas sugrįžo į savo žinomiausią pirato vaidmenį ir suvaidino ketvirtojoje bei kolkas paskutinėje dalyje „Karibų piratai: Ant keistų bangų“ (angl. „Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides“). Tais pačiais metais aktorius pasirodė ir taip vadinamame nepriklausomame kine su aktoriaus mirusio draugo Hunterio S. Thompsono kūriniu „Romo dienoraštis“ (angl. „The Rum Diary“).

Nepavykęs vaidmuo ir aktoriaus renesansas

Vėlesni aktoriaus projektai nebuvo tokie pasisekę, kaip anksčiau pasirodę. 2013 metais J. Deppas suvienijo jėgas su „Karibų piratų“ režisieriumi Jerry Bruckheimeriu „Disnėjaus“ juostai „Vienišas klajūnas“ (angl. „The Lone Ranger“). Turėjusi tapti dar vienu rimtu pretendentu į Oskarus, juosta netikėtai tapo visišku fiasko ir finansiškai neatsipirko. Vien per pirmąjį rodymo savaitgalį juosta stojo į antrą vietą ir teuždirbo 48.9 milijonų dolerių, o studija patyrė apie 190 milijonų nuostolį.

Šiais metais Johnny Deppas į didžiuosius kino ekranus grįžta su milžiniško potencialo juosta „Juodosios mišios“ ir vaidina pagarsėjusį mafijos bosą Jamesą ‘Whitey’ Bulgerį: „Jamesas Bulgeris yra nepaprastas personažas ir mes visi norime sužinoti apie jį kaip galima daugiau“, – apie personažą portalui „IGN“ užsiminė J. Deppas. „Aš noriu susėsti kartu su Jamesu Bulgeriu ir išsišnekėti, suprasti jį. Taip pat noriu pabendrauti su nukentėjusiomis šeimomis, kad suprasčiau istoriją ir iš jų pusės. Žmonės iš Bostono padėjo man pasiruošti šiam personažui, o Jamesas Bulgeris papasakojo istoriją iš savo pusės – kiek tame yra tiesos, težino jis pats. Tai nėra taip lengva suprasti, kaip gėrio ir blogio kovą, tačiau tikiuosi žmonės tai supras, kaip kovą už teisybę“.

Juostos režisierius Scottas Cooperis teigiamai atsiliepė apie aktorių: „Be abejo, buvo įdomu stebėti, kaip J. Deppas vaidindamas po truputį pavirsta tuo didžiuoju niekšu, psichopatu, tačiau visiškai nepalūžusiu žmogumi. Manau, kad jo suteiktas žmogiškasis portretas bus vienu geriausiu pasirodymu J. Deppo karjeroje“.

Aktoriaus ateitis šiuo metu itin šviesi. Per ateinančius kelis metus J. Deppas pasirodys net keliuose dar tikslių pavadinimų neturinčiuose tęsiniuose – nuotykių fantastikoje „Alisa Veidrodžių šalyje“ (angl. „Alice Through the Looking Glass“) ir penktoje piratų dalyje „Karibų piratai: Numirėliai nejuokauja“ (angl. „Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales“). Duodamas „Entertainment Weekly“ leidiniui interviu aktorius pabrėžė, kad ir jo karjeros pabaiga ne už kalnų: „Ar aš apie tai mąstau? Jūs net neįsivaizduojat kaip. Dar prieš sutikdamas vaidinti šiuos vaidmenis galvojau, kad man jau užtenka, bet sulaukus tokių pasiūlymų atsisakyti tiesiog neišeina. Bet taip, mano karjera jau artėja prie saulėlydžio“.

Aktoriui svarstant apie karjeros pabaigą, pasirodė dar vienas nuostabus J. Deppo vaidmuo filme „Juodosios mišios“. Kino kritikai jau dabar kalba, kad tai yra geriausias aktoriaus vaidmuo, o ar taip yra iš tikro, pradžioje kviečiame susipažinti su juostos anonsu, o paskui apsilankyti ir kino teatre.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles