Recenzija

Žaislų parduotuvės paslaptis

Tea Pets

Žaislų parduotuvės paslaptis
VAnimacija

Metai:
2018 m.

Trukmė:
98 min.

Šalis:
Kinija

Režisierius:

Gary Wang

Platintojas:
UAB Travolta

7
Recenzijos autorius:
8.2
Redakcijos vertinimas:
8
Lankytojų vertinimas:
4.9

Recenzijos autorius:

Monika Dirkytė

Paskelbta:

2018 09 27

Daugiau apie filmą: iMDB

Nors animacijos kine būna daug, nemažai jos būna ir savotiškai keistos ar ne itin patrauklios akiai. Bet kas pirmiausia atkreipia dėmesį, tai – filmų plakatai. Ir vienas jų tikrai užkabino. Apie tą filmą buvo skelbiama, jog tai pirmasis Kinijos animacinis darbas, kuris pasiekia Lietuvą. Nepaslaptis, žinom, kokie būna kiniški produktai, bet net trumpas anonsas pasirodė gan patrauklus. Tai kodėl nesuteikus progos „Žaislų parduotuvės paslapčiai”?

Filmukas pasakoja apie žaislų parduotuvėje parduodamus kiniškus arbatos talismanus, kurie žmonių akivaizdoje yra sustingę, bet likę vieni ima gyventi savo gyvenimą. Vienas jų – nepaklusnus išdaigininkas Natas, kuris turi problemą. Jam niekaip nepavyksta pakeisti spalvos, kas kitiems talismanams, aplietiems arbata, puikiai pavyksta. Šios gyvenimo tragedijos kamuojamas žaisliukas netikėtai susiduria su iš „ateities“ atkeliavusiu robotuku, kuris apie save irgi nedaug ką žino. Galiausiai abu jie išsirengia į kelionę „ateitin“, kad sužinotų, kaip išspręsti savo problemas.

Taaaip, jau pirmieji žvilgsniai į filmą atrodo matyti. Tai – savotiška „Žaislų istorija“, šiek tiek „Kung Fu Pandos“ ir žiupsnelis „Žuviuko Nemo“. Ar tai blogai? Šiuo atveju – tikrai ne. Tam tikros užuominos į didžiųjų Holivudo animacinių filmų istorijas yra gal net ir visai patrauklu, nes žiūrovams neprimetama visiškai nepažįstama Kinijos kultūra. Jau pažįstami elementai įtraukia į filmą ir leidžia mėgautis šia istorija.

Na, o kas svarbiausia yra animacijoje? Pati animacija! Ir tai yra būtent tas dalykas, kas šiame filme žavi. Netikėtai kokybiška animacija atrodo labai patraukliai. Gal filmo pradžioje ir jaučiamas šioks toks judėsių kordinuotumo trūkumas, bet tai tik šiek tiek gali erzinti pačioje pradžioje. Vėliau viskas įsivažiuoja ir atrodo net labai natūraliai. Aišku, kiek tai yra įmanoma animaciniam filmui. Šiuo atveju, animacijos kūrėjai nebando plagijuoti anksčiau minėtų Holivudinių darbų ir savitai perkuria veikėjus ir jų išvaizdas. Be viso to, filmukas yra be galo spalvingas, labai gražus ir užburia savo šiluma.

Kaip animacijai, jis dar ir visai netrumpas. O kad žiūrovams, ypatingai jauniesiems, nepabostų, čia yra labai daug veiksmo. Tiek veiksmo, kiek būna „Neįmanomoje misijoje“. Ir tai tikrai neperdedama. Pora veiksmo scenų buvo tokios intensyvios, kad net salėje sėdėję vaikai palinko į priekį ir stebėjo išsižioję. Prie veiksmo pridedama ir įvairaus humoro. Vienoks – skirtas tik mažiesiems, kai žaisliukas „padaro“ balutę, kitoks – jau suaugusiems žiūrovams, kurio vaikai ne itin supras. Taigi, išlaikoma tam tikra pusiausvyra, todėl filmas tiks net ir vyresniems, prie „Disney“ ar „Pixar“ pratusiems žiūrovams. Tėveliams tikrai neteks nuobodžiauti, mat filmas be abejonės bus įdomus ir jiems.

Filmuko istorija šimtus kartų matyta ir perpasakota, bet turi savo rytietiško žavesio. Visgi, draugystė ir meilė visuomet nugali, bet tam koją vis tiek bandys pakišti blogasis Žaibas. Juokingai skamba, bet žiūrint filmą viskas atrodo labai natūraliai. Prie geros istorijos dar prisideda ir visai smagus garso takelis. Jis labai pataiko į visą supančią atmosferą, labai papildo ypatingai veiksmo scenas. Gal dėl to vienoje liūdnesnėje scenoje peržiūros metu vienas iš vaikų su giliu liūdesiu ištarė: „O Dieeeeeveeeee“. Na, ir galiausiai, dubliažas. Lietuviškai dubliuoti filmai neretai praranda savo žavesį ir bent pusę galimo potencialo. Čia viskas priešingai. Labai profesionaliai sudubliuoti veikėjai ir puikiai atrinkti balsai sukelia daug teigiamos nuotaikos ir leidžia įsijausti, tad nervintis dėl klykiančio personažo nereikės.

„Žaislų parduotuvės paslaptis“ yra filmas visų amžiaus grupių žiūrovams. Gal šiek tiek labiau linkstantis į vaikus, bet tikrai nenuobodus ir suaugusiems. Gražios spalvos, dinamiška istorija ir nenutrūkstamas veiksmas. Tai yra puikus laikui su atžalomis skirtas filmukas, kuris sukels daug emocijų ir džiaugsmo. Tai tikrai savo vardą ir aukštus ditirambus iki premjeros pateisinęs darbas.

8.2Recenzijos autoriaus įvertinimas:

Scenarijus:
7
Režisūra:
8
Kinematografija:
9
Garso takelis:
8
Techninė pusė*:
8
Aktoriai:
9
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D