Žmogus-voras: Į naują visatą

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Kuomet pagalvoji, kad galbūt yra sukurta pakankamai „Žmogaus-voro“ serijos dalių ir perkūrinių, Steve‘as Didko ir Brianas Michaelas Bendis su trenksmu pateikia savo Žmogaus-voro versiją. Kartu dirbę prie tokių filmų kaip „Nevykėliai po priedanga“ (angl. „21 Jump Street“) ir „Lego filmas“ (angl. „The Lego Movie“) scenaristai savo idėjas bei unikalų humorą filme perteikė tiesiog tobulai. Filmas mums pasiūlo naują ir niekada anksčiau nerodytą superherojaus versiją, į kurią iš pradžių žiūrima gal ir nelabai rimtai, bet praėjus vos kelioms filmo minutėms ji tiesiog kardinaliai pakeičia šią nuomonę.

Trumpai apie filmą

Visiems gerai žinomoje istorijoje Piteris Parkeris tampa superherojumi, turinčiau antžmogiškų galių, atsiradusių dėl voro įkandimo. Tačiau šioje visatoje Niujorkas netenka savo šmaikščiojo didvyrio, kuriam miesto gatvės buvo šventos ir žmonių gyvybės – prioritetas. Po kovos su filmo antagonistu Vilsonu Fisku jis praranda gyvybę savo užduotį perduodamas naujajam Žmogui-vorui – Mailsus Majersui. Pagrindinis filmo veikėjas galias gauna lygiai taip pat, kai jam įkanda iš laboratorijos pabėgęs voras, o lyg to nebūtų gana, į Niujorką atkeliauja ir dar daugiau Žmogaus-voro versijų iš paralelinių visatų. Visi jie atsinešė savo pasaulių istorijas ir tragedijas, tačiau jų tikslas vienas – grįžti namo galutinai įveikus Vilsoną Fiską.

Siužetas

Nors iš pradžių siužetas ir gali pasirodyti kažkuo pažįstamas ir artimas, slenkančios filmo minutės žiūrovus pasodina į amerikietiškų kalnelių kelionę, atskleidžiančią visą emocijų spektrą. Filmo įvykių seka tikrai primena dažnus, Holivudiniuose filmuose sutinkamus įvykių vingius, tačiau žiūrovams pateikia daug detalesnę veikėjų analizę, nagrinėja emocines problemas, šeimos tematiką ir paties herojaus sąvoką. Įvykiai prikausto prie ekrano, suteikia daugybę progų nuoširdžiai pasijuokti iš komiškų veikėjų ir situacijų, bet ir priverčia spėlioti – kas gi bus toliau? Filmo amžiaus cenzas gali būti tikrai apgaulingas, nes nors jaunesnio amžiaus auditorijai jis patiks dėl suprantamo naratyvo ir šmaikščių veikėjų, vyresni žiūrovai filme tikrai džiaugsis gera veiksmo doze bei nuostabiomis kovomis su antagonistais, o galbūt ras kažką, dėl ko nenorės išeiti iš salės išvydę joje jauną auditoriją. Filmo herojai dėmesio gauna tikrai po lygiai, nors Mailsas ir yra pagrindinis filmo veikėjas. Žmogaus-voro alternatyvios versijos papildo viena kitą, dalijasi skausmu bei emocijomis, patirtomis savo pasauliuose, ir iš jų semiasi stiprybės padedant šio filmo pasaulio Žmogui-vorui.  Apibendrinant visą filmo siužetą tikrai galima teigti, jog jis yra neįtikėtinai arti tobulumo bei tikrai stipriai jaučiamas įdėtas darbas ir noras žiūrovams palikti įspūdį.

Techninės detalės

Kalbant apie filmą iš jo techninės pusės negalime nepradėti nuo jo stiliaus. Pasirinktas unikalus ir prieš tai beveik niekur nematytas vaizdavimo būdas sujungiantis net kelias piešimo technikas. Ryškios spalvos ir pasirinktas vaizdo montavimo būdas yra tiesiog palaima akims, bet neįtikėtina patirtis, kuri sukelia gyvą komikso skaitymo jausmą. Dėl tokio vizualizacijos sprendimo filmas tapo daug labiau įtraukiantis ir tiesiog kėlė geras emocijas sėdint kino salėje. Filmo garso takelis buvo tobulai priderintas prie Niujorko ir paties Mailso kultūros, nes veikėjas buvo iš juodaodžių šeimos. Galėjome išgirsti tokių atlikėjų kaip Post Malone, Drake bei The Notorious B.I.G. , o jų dainos skambėjo iš paties Mailso lūpų. Filmo garso takelis taip pat buvo nepriekaištingai sumontuotas tiek liūdnoms scenoms, tiek padėjo kurti įtampą bei veiksmo scenoms suteikti papildomos gyvybės.

Pabaigai

„Žmogus-voras: Į naują visatą“  yra neabejotinai vienas geriausių 2018 metų animacinių filmų, kurį be jokių išlygų galiu rekomenduoti kiekvienam „Marvel“ bei „Žmogaus-voro“ serijos fanui. Jis yra tiesiog persmelktas „Žmogaus-voro“ komiksų kultūros, jame pilna užuominų, veikėjų, dainų ir net internete populiarių „memų“ kurie atvyko būtent iš „Žmogau-voro“ visatos. Serija nesidomėję žiūrovai tikrai gali pasidžiaugti kokybišku filmu tiek vieni, tiek su visa šeima, o fanams jis bus tiesiog tobula išankstinė Kalėdinė dovana. Filmas sukurtas kruopščiai, pateiktas siužetas nenuvalkiotas bei įnešantis tikrai gaivaus oro gūsį į kino teatrų sales.

9.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
10
Režisūra
10
Kinematografija
10
Garso takelis
10
Techninė pusė
10
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Ignas / 2018 gruodžio 20

    Oj pagailėjo forum cinemas angliškų seansų… Vaikams super, bet suaugusiam klausytis tragiškai dubliuoto tokio puikaus filmo, ne ačiū

  2. Joe / 2018 gruodžio 31

    Labai gaila, kad kinuose rodoma tik dubliuota versija. Originalo kalba (bet be subtitrų) buvo galima pamatyti tik Multikino ir tai tik ribotą laiko tarpą. Pats filmas puikus – kur kas daugiau nei galėtum tikėtis iš „multiko“. Manau, kad filmas įdomesnis turėtų būti tėvams nei vaikams, tačiau vaikams irgi turėtų patikti spalvinga ir įdomi animacija.